1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İki İsrail İşbirlikçisi İdam Edildi
İki İsrail İşbirlikçisi İdam Edildi

İki İsrail İşbirlikçisi İdam Edildi

Filistin'de, İsrail'le işbirliği yapmaktan suçlu bulunan iki kişi hakkındaki idam cezalarının infaz edildiğini duyurdu.

26 Temmuz 2011 Salı 19:43A+A-

Gazze Şeridi'nde Siyonist işgal rejimi lehine casusluk yapan ve Hamas Hareketi liderlerinden Dr. Abdülaziz Er-Rantisi'ye 2003 yılında düzenlenen suikast girişimine karışan iki Filistinli hakkında verilen idam kararı infaz edildi.

Filistin İçişleri Bakanlığı, bu sabah (26 Temmuz Salı) yaptığı açıklamada, infazın Filistin Hükümeti'nin onayından sonra gerçekleştiğini bildirdi.

Gazze'deki mahkeme, Gazze sakinlerinden 56 yaşındaki M. E. G. ve 27 yaşındaki R. E. G. hakkında idam hükmü vermiş ve Temyiz Mahkemesi karara yapılan itirazı reddederek idam cezasını onaylamıştı.

Filistin Mahkemesi, idam edilen kişileri düşman lehine casusluk yapmak ve kasıtlı olarak adam öldürmek gibi suçlamalarla idam cezası vermişti.

"Mecd" güvenlik sitesi, idam edilen Filistinli iki ajanın Siyonist iç istihbarat teşkilatı Şabak hesabına çalıştıklarını ve Filistin halkına yönelik saldırılara karıştıklarını, Filistinli direniş liderlerinin hareketlerini izleyerek işgal istihbaratına bildirdiklerini duyurdu.

Haberde, Filistinli casusların 10 Temmuz 2003'te Dr. Abdülaziz Er-Rantisi'ye düzenlenen saldırı öncesi Filistinli lideri takip ederek yerini işgal güçlerine bildirdikleri ve bunun üzerine işgal güçlerinin Er-Rantisi'nin aracına saldırı düzenlediği ifade edildi.

İdam edilen casusların Şabak ile birlikte daha başka Filistinli liderlerin şehit edilmesine de karıştıkları tespit edildi. (FEM)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum