1. HABERLER

  2. HABER

  3. İHL’lilerin Gasp Edilen Haklarına İade Yolu
İHL’lilerin Gasp Edilen Haklarına İade Yolu

İHL’lilerin Gasp Edilen Haklarına İade Yolu

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, İmam Hatip liselerinden mezun olanlara polislik yolunun açılmasına ilişkin düzenlemeyle ilgili olarak "ben bu kanun teklifini destekliyorum” dedi.

19 Ocak 2011 Çarşamba 00:00A+A-

Milli Eğitim Bakanı: İHL'lilere polislik hakkını destekliyorum: Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, İmam Hatip liselerinden mezun olanlara polislik yolunun açılmasına ilişkin düzenlemeyle ilgili olarak "İmam Hatip liselerinde okuyan çocuklarımız da bu ülkenin çocukları. Her zaman için her çocuğun istediği mesleği edinebileceği bir ülke hayal ediyoruz. Ben bu kanun teklifini destekliyorum" dedi. 

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, imam hatip liselerinden mezun olanlara polislik yolunun açılmasına ilişkin düzenlemeyle ilgili olarak "İmam Hatip liselerinde okuyan çocuklarımız da bu ülkenin çocukları. Her zaman için her çocuğun istediği mesleği edinebileceği bir ülke hayal ediyoruz. Ben bu kanun teklifini destekliyorum" dedi.

Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nce düzenlenen Türkiye'nin Gelişiminde Turgut Özal'ın Rolü Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni, Turgut Özal Üniversitesi Konferans Salonu'nda yapıldı. Törenin açılışında bir konuşma yapan Bakan Çubukçu, merhum Turgut Özal'ın Türkiye'yi dünyaya açması, her alanda bir zihniyet değişimine öncülük etmesi, refah ve özgürlük standartlarını yükseltmesi gibi birçok hizmetiyle Türk siyaset tarihine adını yazdırdığını kaydetti. Özal'ın bir zihniyet değişiminin mimarı olduğunu dile getiren Çubukçu, onun her şeyden önce topluma, yeni nesillere umut, cesaret ve özgüven aşıladığını, girişimcilik ruhunu teşvik ettiğini söyledi.

İMAM HATİP LİSELİ ÖĞRENCİLERE YENİDEN POLİSLİK YOLU

Bakan Çubukçu, törene girişinde basın mensuplarının "İmam Hatip lisesi mezunlarına polislik yolu açılacağına dair kanun teklifiyle ilgili değerlendirmesi" sorulması üzerine, İmam Hatip liselerinin Türk ortaöğretim sisteminin bir parçası olduğunu söyledi.  Bakan Çubukçu, "İmam Hatip liselerinde okuyan çocuklarımız da bu ülkenin çocukları. Her zaman için her çocuğun istediği mesleği edinebileceği bir ülke hayal ediyoruz. Dolayısıyla onlara yönelik bu konuda ayrımcı bir tutum içerisinde olmamız beklenemez. Ben bu kanun teklifini destekliyorum ve gerçekten de doğru bir düzenleme olduğuna inanıyorum" dedi.

Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nce düzenlenen Türkiye'nin Gelişiminde Turgut Özal'ın Rolü Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni, Turgut Özal Üniversitesi Konferans Salonu'nda yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, ödül alanlarla birlikte böyle poz verdi.

GENÇLER EN ÖNEMLİ ZENGİNLİĞİMİZ

Çubukçu, yeni yüzyılda gençlerden, yenilikçi, özgür düşünen, hayal eden ve girişimcilik ruhuna sahip bireyler olarak kendilerini yetiştirmelerini beklediklerini söyledi. Çubukçu, "Yenilikçilik ve yaratıcılık becerilerini, sosyal girişimciliklerini artırarak rekabet güçlerini geliştirmiş nitelikli gençlerimiz bizim en önemli zenginliğimizi oluşturuyor" diye konuştu. 21. yüzyıldaki bilgi yarışı ve alışverişinin insanlar arası etkileşimi de zorunlu kıldığına dikkati çeken Çubukçu, şunları kaydetti: "Bu etkileşim sürecinin başarılı gerçekleşebilmesi için etkili ve sağlıklı iletişim şekillerinin bu yüzyılın yeni nesil tarafından öğrenilmesi kendini ve düşüncelerini ifade etme açısından gereklidir."

ALİ ŞİNASİ / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT