1. HABERLER

  2. HABER

  3. İHH'dan Gazze'ye Yeni Filo
İHHdan Gazzeye Yeni Filo

İHH'dan Gazze'ye Yeni Filo

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), önümüzdeki ayın ortalarında Gazze'ye altı gemiden oluşan yeni bir filo göndereceklerini açıkladı.

17 Haziran 2010 Perşembe 00:28A+A-

Reuters ajansının haberine göre, Fransa'nın Strasbourg şehrindeki Avrupa Parlamentosu (AP) binasında bir basın toplantısı düzenleyen İHH yetkilileri, Temmuz ayının ortalarından sonra gönderilecek filo için şu ana kadar 6 gemi kaydolduğunu ifade etti.

İHH toplantıda, uluslararası medyayı da konvoy yola çıkmadan önce gemilerdeki tüm malzemeleri incelemeye davet etti.

AP'deki basın toplantısını organize ettiği bildirilen İngiliz vekil Richard Howitt, Avrupa Birliği'nin yeni filonun Gazze'ye girmesini sağlama yükümlülüğü olduğınu söyledi. (Radikal)

İHH'dan 6 gemi açıklaması

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, gazetelerde bugün yayınlanan "İHH Temmuz'da 6 gemi daha yolluyor" şeklindeki haber ile ilgili bir yazılı basın açıklaması yaptı.

İHH'dan yapılan yazılı açıklamada, "Fransa'nın Strasbourg şehrindeki Avrupa Parlamentosu (AP) binasında dün bir basın toplantısı düzenlendi. Gazze Ablukasını Kırmak İçin Avrupa Kampanyası adlı yardım örgütleri topluluğu Sözcüsü Mazen Kahel, İHH'nın da içerisinde yer aldığı koalisyon adına açıklamalarda bulundu. Kahel, Avrupa'dan hareket edecek 6 geminin hazır olduğunu söyledi. Toplantıyı haberleştiren basın kuruluşları filonun Temmuz ayında hareket edeceğini yazdı. Ancak hareketin kaç gemiden oluşacağı ve ne zaman yola çıkacağı henüz netleştirilmedi. Kesin olan bu hareketin daha sonraki aylarda gerçekleşeceğidir. Konuyla ilgili durum netleştiğinde gerekli bilgilendirme yapılacaktır" denildi.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum