1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. İHH: 2.5 milyon kişi kurbanla hatırlandı
İHH: 2.5 milyon kişi kurbanla hatırlandı

İHH: 2.5 milyon kişi kurbanla hatırlandı

İHH yaptığı resmi açıklama ile 65 ülkede yaklaşık 2.5 milyon kişiye Kurban Bayramı ile beraber ulaştığını belirtti.

02 Ağustos 2021 Pazartesi 13:31A+A-

İHH, 29 yılın verdiği tecrübeyle bu bayramda da bağışlanan 62 bin 62 hisse kurbanı, Türkiye ile birlikte 65 ülkede yaklaşık 2.5 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. İHH ayrıca 61 bin yetime bayramlık hediye etti. Yardımlardan toplamda 2 milyon 482 bin 480 kişi istifade etti.

Kurban kampanyası kapsamında İHH, hayırseverlerin destekleriyle 62 bin 62 hisse kurbanı 2 milyon 482 bin 480 ihtiyaç sahibine ulaştırdı. 

İHH İnsani Yardım Vakfı bu yılki Kurban organizasyonunu “Kurbanla Hatırla” sloganıyla yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 65 ülke ve bölgede gerçekleştirdi. 1993 yılında bir grup hayırseverin el ele vermesiyle Türkiye’de ilk defa vekâletle kurban projesini gerçekleştiren İHH, 27 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında milyonlarca insana yardım ulaştırdı. Kurbanlarını İHH'ya bağışlayan hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirdi.

Amasya İHH Temsilcisi Serdal BENLİ kurban çalışmalarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

DERNEĞİMİZE GELEN 600 ADET KURBAN PAYINI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRDIK

İHH İnsani Yardım Vakfı, 65 ülke ve bölgede kurban kesimlerini tamamladı. Vakfımız tarafından yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplamda 62 bin 62 hisse kurban 2,5 milyon ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Bu vesile ile Amasya İlimizde de derneğimize teslim edilen 600 adet kurban payını ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Bu kurban paylarını hiçbir ayrım yapmaksızın yerli ve muhacir olmak üzere halkımızın tüm kesimlerine dağıttık.

İLİMİZDE İHH KANALIYLA 360 ADET VEKALET YOLUYLA KURBAN KESİLDİ

Amasya’mızdan da vekalet yoluyla 360 bağışçımız Kurbanlarını İHH kanalıyla kestiler. Rabbim tüm bağışçılarımızın kurbanlarını kabul eylesin. Yurt içindeki ve yurt dışındaki kardeşlerimize desteklerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum.

KURBANLA BİRLİKTE BİRÇOK PROJEYE DESTEK VERİLDİ

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2021 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 65 ülkede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştırdı. Bu yıl da Kurban vesilesiyle yeryüzüne dağıtan İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek oldu.

 YURT İÇİNDE 184 BİN KİŞİYE ULAŞILDI

Uzun yıllardır dünyanın dört bir yanına iyilik taşıyan İHH, yurt içindeki ihtiyaç sahiplerini de unutmadı. İHH, Türkiye’nin 7 farklı bölgesinde yaşayan 165 bin 360 kişiye kurban eti ulaştırdı. Vakfın Türkiye’de bayramlık kıyafet ulaştırdığı yetim sayısı ise 19 bin 44. 

YETİMLER BAYRAMA MUTLU GİRDİ 

İHH, ayrıca Türkiye ile birlikte 20 ülkede toplamda 61 bin 836 yetim ve mağduru unutmayarak onlara bayramlık kıyafet hediye etti.

KRİZ BÖLGELERİNE ÖNCELİK VERİLDİ

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verildi. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutuldu.

65 ÜLKEDE KURBAN ORGANİZASYONU

Türkiye ve KKTC.

Batı Afrika: Çad, Kamerun, Mali, Benin, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Senegal, Moritanya, Fildişi, Gana ve Gine.

Doğu Afrika: Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya, Güney Afrika, Mozambik, Esvatini ve Cibuti.

Güney Asya: Bangladeş, Myanmar (Arakan), Pakistan, Endonezya, Tayland (Patani), Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro) ve Vietnam.

Orta Asya: Moğolistan, Kırım, Gürcistan (Acara), Afganistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan

Orta Doğu: Yemen, Suriye, Filistin, Irak, Lübnan, İran ve Tunus.

Avrupa-Amerika: Macaristan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan (Sancak-Preşova), Haiti, Kolombiya, Venezuela, Romanya, Ekvator ve Bolivya.

HABERE YORUM KAT