1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İdlib’de Rejim ve İşbirlikçilerine Karşı Eller Tetikte!
İdlib’de Rejim ve İşbirlikçilerine Karşı Eller Tetikte!

İdlib’de Rejim ve İşbirlikçilerine Karşı Eller Tetikte!

Esed rejimi ve Rusya’ya ait uçakların hedefi olan İdlib’de direnişçiler, kara harekâtına karşı eli tetikte bekliyor. Rejim birliklerinin yakınlarında savunma hattı oluşturan direnişçiler, varil bombalı bir helikopteri havalanamadan imha etti.

11 Eylül 2018 Salı 16:38A+A-

Rusya ve Beşşar Esed rejimimin hava saldırılarına maruz kalan İdbli’de direnişçiler, İdlib ile Hama kırsalında rejim ve destekçilerinin olası kara harekâtına karşı savunma hatları oluşturmaya başladı.

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre belirlenen 5 ayrı noktada kurulan savunma hatlarına hendekler kazıldı, ağır silahların yerleştirildiği siperler oluşturularak önlemler alındı.

Oluşturulan savunma hatlarında İdlib’e doğru ilerlendikçe direnişçilerin önlemlerini arttırdığı ve buradaki hem ağır silah hem de silahlı asker sayısını arttırdığı öğrenildi.

Direnişçilerin son savunma hattına ise seri hareket etmek ve ihtiyaç duyulan bölgelere takviye sevk etmek için tüneller kazdığı bildirildi.

Rejim Güçleri de Hareket Hâlinde

Sahada sadece direnişçilerin değil rejim güçlerinin de hareketliliği göze çarpıyor.

Rejim güçlerinin de kontrolündeki bölgelerde üslendiği ve burada konuşlu birlikleri ile direnişçilerin bulunduğu alanları sık sık ateş altına aldığı görüldü.

İdlib kırsalındaki yüksek kesimlerden direnişçilere sık sık havan ve roket atışı yapılıyor.

Direnişçiler Rejim Helikopterini İmha Etti

Tansiyonun düşmediği İdlib kırsalında konuşlu Ulusal Kurtuluş Cephesi’ne bağlı direnişçi gruplar, oluşturulan savunma hattında teyakkuz durumunda.

Direnişçiler dün akşam saatlerinde rejim güçlerini Grad füzeleriyle vurdu.

Hama kentindeki Hama Askeri Havaalanı ile rejim birliklerinin konuşlu olduğu Mucenzerat Okulu’nu hedef alan direnişçiler, havalanma hazırlığı yapan bir helikopteri imha etti.

İçinde varil bombası bulunan helikopterde bir rejim askeri ölürken varil bombasının patlamasıyla havaalanında bulunan çok sayıda araç hasar gördü.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT