1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. “İbadet Edenlere Saldıran Zalimleri Telin Ediyorum”
“İbadet Edenlere Saldıran Zalimleri Telin Ediyorum”

“İbadet Edenlere Saldıran Zalimleri Telin Ediyorum”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da düzenlediği saldırıyla ilgili, "Zalimleri şiddetle telin ediyorum" dedi.

13 Mart 2019 Çarşamba 20:05A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yayımladığı mesajla, dün işgalciler tarafından Mescid-i Aksa'nın Harim-i İsmeti çiğnenerek imamlara ve ibadet eden masum sivillere saldırısına tepki gösterdi.

Gözü dönmüş zalimlerin insanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayarak mabetlerin masuniyetini bir kez daha ihlal ettiğine değinen Erbaş, şunları kaydetti:

"Camide ibadet eden insanlara ve din görevlilerine saldıracak kadar azgınlaşan zalimleri şiddetle telin ediyorum. Elbette bütün zalimler kendi yaktıkları ateşin kurbanı olmuştur ve tarih, nice zorbanın helak oluşuna şahittir. Önemli olan, zulmün ve haksızlığın karşısında kimin hangi tavrı takındığıdır. Peygamberler diyarına, insanlığın ortak mirasına, mabetlere yapılan tecavüz karşısında; bütün din ve inanç mensuplarının, vicdan sahiplerinin, insan hak ve onuruna saygı duyanların sessiz kalması düşünülemez. Bunun için başta Yahudi ve Hristiyanlar başta olmak üzere dünya kamuoyunu ahlakın ve hukukun gereğini yerine getirmeye, gerekli tepkiyi göstermeye davet ediyorum. Aksi halde zulme sessiz kalanlar da insanlığın vicdanında ilelebet mahkûm olacaktır."

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum