1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hz. Muhammed'i Anmak, Onu Anlamaktır!
Hz. Muhammedi Anmak, Onu Anlamaktır!

Hz. Muhammed'i Anmak, Onu Anlamaktır!

Rasulullah Hz. Muhammed’i anmanın ancak anlama merkezli olabileceğinden hareketle Özgür-Der Bağcılar Şubesi tarafından bugün bir gece düzenleniyor.

24 Şubat 2011 Perşembe 08:32A+A-

"Andolsun ki, Rasulullah, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için güzel bir örnektir." (Ahzab, 33/21)

Peygamberimiz Hz. Muhammed'i anmak; onu anlamak, mesajını kavramak ve Kur'an'ın aydınlığında bir çaba içerisinde olmakla mümkündür. Onu (s) anlamaktan ve mesajını yaşamaktan uzak bir anmanın Kur'an ve tevhid ikliminden uzak kalacağı aşikârdır.

İşte bu anlayışla Özgür-Der Bağcılar Şubesi'nin tertip ettiği program "Hz. Muhammed'i Anma-Anlama Gecesi" olarak isimlendirilmiş. Daha önce de Bağcılar'da Kur'an ve siyer merkezli çeşitli programlara imza atan Özgür-Der Bağcılar Şubesi, bugün de Peygamberimizin mesajını anlamaya ve anlayarak onun örnekliğini yaşamaya davet ediyor.

Bu akşam (24 Şubat Perşembe) saat 20.00'de başlayacak programa Prof. Dr. Yaşar Düzenli ile yazar Hamza Türkmen konuşmacı olarak katılacak. Peygamberimizin mücadelesi ekseninde sinevizyon gösteriminin ve duanın da yapılacağı programda Özgür Çocuk Korosu tarafından ezgiler seslendirilecek.

Bağcılar Kültür Merkezi'nde yapılacak programda Grup Yürüyüş de mini bir konser verecek.

Herkesin davetli olduğu programa ailece iştirak etmek mümkün.

HAKSÖZ-HABER

 

HABERE YORUM KAT