1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hüseyin Avni Mutlu: Kırgınlık yok, yaşadıklarımızı kabullenmek lazım
Hüseyin Avni Mutlu: Kırgınlık yok, yaşadıklarımızı kabullenmek lazım

Hüseyin Avni Mutlu: Kırgınlık yok, yaşadıklarımızı kabullenmek lazım

Gezi Parkı eylemleri ve 17-25 Aralık süreciyle konuşan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "Kırgınlık yok. Yaşadıklarımızı kabullenmek lazım. Ben o süreci bir imtihan olarak gördüm. Karşımıza çıkan her şey Allah'ın takdiridir" ifadelerini kaydetti.

29 Kasım 2021 Pazartesi 11:29A+A-

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul’da katıldığı bir programda 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra hapse girmesinin hatırlatıldığı soruya verdiği yanıtta "Kimseye kırgın değilim" dedi.

'BASKIYLA BİR MEDENİYET İNŞA EDİLEMEYECEĞİNİ GÖRDÜK'

Independent Türkçe'nin naklettiğine göre, Vali Mutlu, "İnsan ibadet etmek için vardır. Allah'a kulluk etmek için vardır. Allah'a şirk koşulmamalıdır" dedi.

En iyi yönetim biçiminin adalet sayesinde mümkün olduğuna değinen Mutlu, "28 Şubat dönemini gördük. Baskıyla bir medeniyet inşa edilemeyeceğini gördük. Medeniyet inşasında inanç ve düşünce özgürlüğü vardır" ifadesini de kullandı.

'KİME KULLUK EDERSENİZ ONUNLA BİRLİKTE YARGILANIRSINIZ'

"Nefsinize hoş gelen şeyler için özgürlüğünüzü kaybetmeyin" diyen Mutlu, "Hesap gününde hesabı hakkıyla vermek gerekir. Önemli olan Allah'a kulluk etmek. Onun dışında kime kulluk ederseniz onunla birlikte yargılanırsınız" diye konuştu.

'KIRGINLIK YOK, YAŞADIKLARIMIZI KABULLENMEK LAZIM'

Konuşmasında deneyimlerini aktaran Mutlu, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra hapse girmesinin hatırlatıldığı soruya verdiği cevapta "Kimseye kırgın değilim" diyen Mutlu, "Kırgınlık yok. Yaşadıklarımızı kabullenmek lazım. Ben o süreci bir imtihan olarak gördüm. Karşımıza çıkan her şey Allah'ın takdiridir." dedi.

Vali Mutlu, Gezi Parkı eylemleri ve 17-25 Aralık süreciyle ilgili sorulara ise "Ben memuriyetimle ilgili hiç konuşmadım. Sadece mesaimi yaptım. Mesaim neyi gerektiriyorsa onu yaptım" cevabını verdi.

 

HABERE YORUM KAT