1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hükümetten Uludere’ye Rötarlı Taziye
Hükümetten Uludere’ye Rötarlı Taziye

Hükümetten Uludere’ye Rötarlı Taziye

Hava saldırısında hayatını kaybeden 35 köylünün cenazesine gitmeyen hükümet, dün taziye ziyaretinde bulundu.

01 Ocak 2012 Pazar 00:04A+A-

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Şırnak’taki katliamda yaşamını yitiren 35 köylünün ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Aileleri telefonla arayarak başsağlığı dileyen Başbakan Erdoğan “Acınız acımızdır. Konu araştırılıyor, endişe etmeyin” dedi.

Helikopterle Şırnak’ın Uludere İlçesi’ne bağlı Gülyazı köyüne gelen bakanlar, olayda hayatını kaybeden Encü ailesinin yakınlarından Alihan Özhan’ın evine ziyarette bulundu. Bakanlar, olayda yakınlarını kaybedenlerin aileleriyle tek tek görüşerek taziyelerini bildirdi ve başsağlığı diledi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, taziye evinde yaptığı konuşmada, olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın başlatıldığını belirterek, “Gereğinin yapılacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın’’ dedi.

Bu arada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katliamda hayatını kaybedenlerin acılı akrabalarından Alihan Özhan’a telefon etti. Görüşme sırasında Başbakan Erdoğan, ailelere başsağlığı dileyerek, konuyla yakından ilgilendiğini söyledi. Görüşme sırasında telefonun hoparlörünü açan Özhan, Başbakan Erdoğan’ın sözlerini içeride bulunan ailelere dinletti.

‘Acınız acımız, endişe etmeyin’

Başbakan Erdoğan bu sırada ailelere seslenerek, şunları söyledi: “Acınızı paylaşıyoruz, sizin acınız bizim acımızdır. Yakınlarını kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Konuyla ilgili her türlü çalışma yapılıyor, kimsenin endişesi olmasın, kimse merak etmesin.’’ Alihan Özhan da “Sayın Başbakan’ım bunlar sizin çocuklarınız, ailelerini size emanet ediyoruz’’ diye konuştu.

Uludere Kaymakamı’na ziyaret

Başbakan yardımcısı Beşir Atalay ve beraberindeki bakanlar Mehdi Eker ile Cevdet Yılmaz, Gülyazı Köyü’ndeki taziye ziyaretinin ardından Şırnak’a hareket etti. Şırnak Asker Hastanesi’ne geçen bakanlar, olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilemek için gittiği Gülyazı köyündeki taziye çadırında bir grup tarafından darp edilen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz’u ziyaret etti. Acil serviste tedavisi yapılan Yavuz’un sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

TARAF 

HABERE YORUM KAT