1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. HT’nin ‘Filistinli Durra’ Rahatsızlığı
HT’nin ‘Filistinli Durra’ Rahatsızlığı

HT’nin ‘Filistinli Durra’ Rahatsızlığı

Ciner Medya Grubu’nun yayın organlarından Habertürk gazetesi, yaptığı bir haberle Türkiye’nin Filistin mücadelesine verdiği desteği hazmedemediğini ortaya koydu.

25 Ocak 2011 Salı 02:43A+A-

Üsküdar Belediyesi'nin yaptırdığı bir parka Filistinli Muhammed Durra'nın isminin verilmesini çarpıtma bir haberle eleştiren gazete, çevre sakinlerinin belediyeye, "Çocuklarımızın psikolojisiyle oynuyorlar" diye şikayette bulunduğunu iddia etti.

Ciner Medya Grubu'nun yayın organlarından Habertürk gazetesi, dün büyük bir asparagas habere daha imza attı. İstanbul'da Üsküdar Belediyesi'nin Bekir Sıtkı Sezgin Sokak'ta yaklaşık 2 ay önce yaptırdığı oyun parkına Gazze'de babasının arkasına sığınmasına rağmen siyonist İsrailli bir askerin kurşunlarına hedef olarak şehid olan Muhammed Durra'nın isminin verilmesi Habertürk'ü rahatsız etti. Habertürk İstanbul ekinde, Muhammed Durra isimli park, "ölüm temalı çocuk parkı" vurgusuyla, "Beni burada oynatma anne" başlığıyla yayınlandı. Haberde, parktaki tabelanın çevre sakinlerinin tepkisini çektiğini ve çevre sakinlerinin belediyeyi arayarak "Çocuklarımızın psikolojisiyle oynuyorlar" diye şikayette bulundukları iddia edildi. Ancak; Üsküdar Belediyesi'ne ise çocukların psikolojisinin bozulduğu ile ilgili herhangi bir şikayet gelmediği öğrenildi.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ: HABER ASILSIZDIR

Üsküdar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Habertürk'ün haberinin yalan olduğu duyuruldu. Belediyenin açıklamasında; Şehid Muhammed Durra Parkı'nda bulunan tabelanın çok sayıda şikayete konu olduğu haberinin tamamen asılsız olduğu ifade edildi. Söz konusu parktaki tabela ile ilgili olarak belediyenin Süper Hizmet Masası'na sadece parkın açıldığı günlerde bir şikayet geldiği ifade edilerek, bu şikayetin de parka verilen ve Filistin'de şehid edilen çocuğun isminin bir Türk parkında neden yer aldığı konusuna ilişkin olduğu kaydedildi. Şehid Muhammed Durra'nın Türk olmamasından kaynaklandığı ve siyasi bir amaçla yapıldığı tahmin edilen şikayet sonrası belediyenin Süper Hizmet Masası'na bu yönde başka hiçbir şikayetin gelmediği kaydedildi. Açıklamada, gazetede yayınlanan haber öncesinde belediyeden bir bilgi alınmadığı da bildirildi.

Bu görüntüler TV'lerde kaç defa gösterildi

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı Osman Atalay da gazetenin haberine tepki göstererek, parka; Filistinli Muhammed Durra'nın isminin verilmesinin takdire şayan olduğunu söyledi. Habertürk'ün art niyetli olduğunu kaydeden Atalay, aynı gazetenin medya kuruluşu olan Habertürk Televizyonu'nun Muhammed Durra'nın şehid edildiği görüntüyü kaç defa ekranlarında gösterildiğini sordu. Atalay, "Bu parka çocuklar geliyor da, Habertürk TV kanalını çocuklar izlemiyor mu?" dedi.

HÜSEYİN KULAOĞLU / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT

1 Yorum