1. HABERLER

  2. HABER

  3. Heron’u Düşürelim Diyen Yarbay Ergenekoncu
Heron’u Düşürelim Diyen Yarbay Ergenekoncu

Heron’u Düşürelim Diyen Yarbay Ergenekoncu

PKK’lıları tesbit eden Heron’un düşürülmesini isteyen subaya “Çaresine bakarız” diyen Yarbay Selçuk Çakmaklı’nın Karargâh Evleri soruşturmasında tutuklandığı ortaya çıktı.

18 Temmuz 2010 Pazar 17:40A+A-

Heron'a yakalanan PKK'lılar için "Adamlarımız çok zayiat verdi. Ya Heron'u düşürün ya da kordinatlarını değiştiren" diyen Üsteğmen Fırat Ç.'ye "Çaresine bakarız" yanıtı veren Yarbay Selim Selçuk Çakmaklı'nın Ergenekon'la bağlantısı olduğu saptandı. Albay Selçuk Çakmaklı'nın Ergenekon kapsamında yürütülen Karargâh Evleri soruşturmasında tutuklandığı belirlendi. Edinilen bilgilere göre Ergenekon içinde Karargâh Evleri soruşturması yürütülmesine neden olan rapor Yarbay Selçuk Çakmaklı'nın bilgisayarından ele geçmişti. MİT, ardından bu raporu Genelkurmay Başkanlığı'na gönderdi. Ergenekon soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Zekeriya Öz de Genelkurmay'dan bilgi istemişti. Genelkurmay'ın emri üzerine Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askerî Savcılığı, 31 Mayıs 2008'de soruşturma başlattı. Soruşturma sırasında Çakmaklı'nın, askerî kesimin başında gösterilen ve Ergenekon kapsamında tutuklanan Albay Cengiz Köylü'ye bağlı çalıştığı öne sürüldü.

Bu arada, Cengiz Köylü'nün aynı soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadeleri alındı. Köylü, tanık olarak verdiği ifadede Sami Selçuk Çakmaklı'nın, 2007 yılında kendi emrinde öğretim elemanı olarak çalıştığını söylediği öğrenildi.

TARAF

HABERE YORUM KAT