1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Herkes O 'Belgelerin' Peşinde Kılıçdaroğlu Basınla Paylaşmıyor
Herkes O 'Belgelerin' Peşinde Kılıçdaroğlu Basınla Paylaşmıyor

Herkes O 'Belgelerin' Peşinde Kılıçdaroğlu Basınla Paylaşmıyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün parti kürsüsünden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini hedef alan iddialarda bulundu. Erdoğan'ın avukatları Kılıçdaroğlu'nun 'offshore para transferinin kanıtı' diye elinde salladığı evrakların, sahte olduğunu açıkladı.

28 Kasım 2017 Salı 22:28A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında İrlanda Denizi'ndeki Man Adası'nda kurulan Belvev Limited Şirketi'nin offshore hesabına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesi tarafından para gönderildiğini iddia etti.

CHP belgeleri basına vermekten kaçıyor

Kılıçdaroğlu'nun elinde tuttuğu belgeleri basınla paylaşmaması da kafaları karıştırdı. Dünden beri kamuoyuna belge açıklanacağını bilgisini veren ve sosyal medya çalışmaları yapan CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasında "belge" diyerek elinde salladığı evrakları resmi sitesine koymadı. CHP'nin sosyal medya hesaplarından da paylaşılmayan "belgeleri" isteyen basın mensuplarına, Kılıçdaroğlu'nun danışmanları önce, "Partinin web sitemize koyarız. Size de ayrıca dağıtırız" açıklamasını yaptı. Kılıçdaroğlu grupta konuştuktan sonra evrakları isteyen gazetecilere bu defa "Genel Başkana sormamız ve izin almamız gerekiyor" denildi. CHP'li yetkililer evrakların peşine düşen gazetecilere son olarak "Bugün bir belge paylaşımı olmayacak" yanıtını verdi.

Kaynak: Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

1 Yorum