1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hemşirelere "Ben salağım görev yerimi terk ettim" diye yazdıran başhekim görevden alındı
Hemşirelere "Ben salağım görev yerimi terk ettim" diye yazdıran başhekim görevden alındı

Hemşirelere "Ben salağım görev yerimi terk ettim" diye yazdıran başhekim görevden alındı

Sağlık Bakanı Koca, Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekiminin görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı. Bakan Koca, "Böyle bir davranışı kabul etmemiz mümkün değildir" dedi.

17 Aralık 2020 Perşembe 17:54A+A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde tepki toplayan konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Fahrettin Koca, Kumluca Devlet Hastanesi Başhekiminin hastanede görevli iki hemşireye 500 kere "Ben salağım görev yerimi terk ettim. Ben salağım" yazdıran başhekimin davranışının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Bakan Koca, "Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi görevinden uzaklaştırıldı. Hakkında disiplin soruşturması başlatılan Başhekimin sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir. Böyle bir davranışı kabul etmemiz mümkün değildir" dedi.

 “Başhekimlik sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir"

Fahrettin Koca'nın yazılı açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Başhekimin davranışı kabul edilemez.

Antalya Kumluca Devlet Hastanesinde yaşanan müessif olayla ilgili Bakanlığımız derhal harekete geçerek duruma el koymuştur. Görev yerinden ayrıldığı gerekçesiyle iki hemşiremize başhekim tarafından verildiği ileri sürülen cezai uygulamanın kabul edilmesi mümkün değildir.

Her türlü görev ihmali ve hatalı davranış karşısında ne tür bir işlem yapılacağı ilgili mevzuatımızda belirtilmiştir. Kimsenin bunun dışında bir işlem yapma, yargılamayı kendisi yaparak kendi belirlediği bir cezayı uygulamaya hakkı yoktur.

Özellikle bütün sağlık çalışanlarımızın özveri ile mücadele yürüttüğü bu dönemde Bakanlığımızın herhangi bir sağlık personelimizi incitecek bir fiile bile tahammül etmeyeceği bilinmelidir.

Söz konusu olay duyulur duyulmaz, Antalya İl Sağlık Müdürlüğümüz ve hemen ardından Bakanlığımız tarafından soruşturma başlatılarak Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ayşegül Alkan başhekimlik görevinden uzaklaştırılmıştır. Yürütülen disiplin soruşturmasının sonucu beklenmeksizin Alkan’ın başhekimlik sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir." 

 

HABERE YORUM KAT