1. HABERLER

  2. HABER

  3. Helikopter F16’ların Rüzgârından Düşmüş
Helikopter F16’ların Rüzgârından Düşmüş

Helikopter F16’ların Rüzgârından Düşmüş

YAZICIOĞLU’NUN hayatını kaybettiği helikopter kazasında suikast şüphesini dosyayı iyi bilen bir üst düzey yetkili Taraf’a değerlendirdi.

28 Eylül 2011 Çarşamba 13:30A+A-

BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının arama kurtarma faaliyetlerine katılan ve burada kendisini köylülere komutan olarak tanıttığı öne sürülen Kahramanmaraş’taki Adatepe Barajı’nda güvenlik görevlisi olan Abdullah Göllü ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Selami Ekici, Taraf’a şunları söyledi: “Bu kişi, bizce karanlık birisi. Köylülerin anlattıklarına göre bu kişi, Döngel Köyü sakinleriyle beraber helikopter enkazını arama kurtarma çalışmalarına katılıyor. Bizce oraya monte ediliyor. Orada kendisini köylülere, ‘komutan’ olarak tanıtıyor. Köylülerin telefonlarıyla çektikleri görüntülere el koyuyor. Ayrıca kayıp olan çanta ile laptopu da bu kişinin aldığını düşünüyoruz.” Savcılığın Göllü’yü soruşturduğunu belirten Ekici, “O laptop, henüz bize teslim edilmedi. Zaten savcılık da bunları Göllü’ye sordu. Biz de şunu soruyoruz: Bu kişi JİTEM elemanı mı” dedi.

Örgüt soruşturması

Köylülerin korkutulduğunu ve bazı bilgileri gizlediklerini öne süren Ekici, Göllü’nün olayla ilgili savcıya verdiği ifadesinde enkaz bölgesine jandarma aracıyla gittiği bilgisini verdiğini aktardı. Göllü’nün ifadelerinde çelişkiler bulunduğunu belirten Ekici, olay yeriyle ilgili verdiği ifadelerin birbirini tutmadığını söyledi.

Göllü’nün olayla ilgili, Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilen fezlekede, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, terör örgütüne üye olmak ve yardım etmek, tasarlayarak birden fazla kişiyi öldürme” iddiasıyla şüpheli sıfatıyla yargılanması istenilen 7 kişi arasında yer aldığını belirten Ekici, olay yerinde kaybolan çanta laptop ve Yazıcıoğlu’nun kayıp simkartıyla ilgili soruların, sorgulanan bütün şüphelilere sorulduğunu söyledi.

Şüpheler Göllü üzerinde

“Malatya Özel Yetkili Başsavcı Vekilliği’nce sorgulanan, Tuğgeneral Ali Lapanta, Albay Sezai Akgün ve Yarbay Ahmet Ergeç’e de sorulmuş ancak üç isim de böyle bir çantadan haberlerinin olmadığı bilgisini vermişlerdi” diyen Ekici köylülerin tehdit edilmesi telefonlarına el konulması, kayıp çanta ve loptopla ilgili şüphelerin Göllü üzerinde toplandığını ifade etti. Ekici ayrıca DDK’nın dağıttığı görüntülerde yer alan söküm işlemiyle ilgili sivil kırım ekibinin raporunda neden hiçbir bilgi olmadığını da sordu.

TARAF

HABERE YORUM KAT