1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hayye: Sözde Barış Planıyla Mücadele Etmenin Yolu Direniştir
Hayye: Sözde Barış Planıyla Mücadele Etmenin Yolu Direniştir

Hayye: Sözde Barış Planıyla Mücadele Etmenin Yolu Direniştir

Hamas'ın Siyasi Büro üyesi Halil el-Hayye, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planına sözlü ve fiili olarak karşı koyma çağrısı yaparak, "Mücadele etmenin yolu direniştir." dedi.

13 Şubat 2020 Perşembe 20:51A+A-

Hamas'ın Siyasi Büro üyesi Halil el-Hayye, İsrail hapishanelerinde 18 yıl geçirdikten sonra pazartesi günü serbest bırakılan Filistinli Hazım Haseneyn'in onuruna düzenlenen törende konuştu. 

Halil el-Hayye, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya hitaben "Hamas'ı tehdit ediyorsan, bil ki o seni buradan söküp çıkaracak. Seni bu topraklardan atma sözü veriyoruz." ifadelerini kullandı.

"Sözde barış planıyla mücadele etmenin yolu direniştir"

ABD'nin sözde barış planına sözlü ve fiili olarak karşı koyma çağrısında bulunan Hayye, "İsrail ile ilişkiler kesilmediği ve güvenlik koordinasyonu sona ermediği sürece kimse bizim Yüzyılın Anlaşması'na karşı olduğumuza inanmaz. Sözde barış planıyla mücadele etmenin yolu direniştir." dedi.

Bu arada, Binyamin Netanyahu 9 Şubat'ta, "atılan roketlere ve helyum gazıyla şişirilmiş balonlara karşılık Gazze'ye askeri bir operasyona hazırız." açıklaması yapmıştı.

AA

HABERE YORUM KAT