1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hayırdır Ağar; Bir Şey mi Hissettin?
Hayırdır Ağar; Bir Şey mi Hissettin?

Hayırdır Ağar; Bir Şey mi Hissettin?

Mehmet Ağar, sürpriz bir çıkış yaparak destekleyeceği partiyi açıkladı. Ağar’ın oyu AK Parti’ye gidecek.

09 Haziran 2011 Perşembe 12:02A+A-

Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, seçimlerde AK Parti'yi destekleyeceğini açıkladı. AK Parti'nin, Adnan Menderes ve Turgut Özal'ın çizgisinde gelen tek parti olduğunu belirten Ağar, "Merkez sağın geleneksel normlarını içinde var eden parti, bugün iktidar partisi AK Parti'dir. Seçmen olarak Elazığ'da bir tek oyum olduğu için yanında tercihimi kullanırdım diye düşünüyordum" dedi.

Elazığ'da yayın yapan Kanal E kanalının haber bültenine telefonla bağlanan Ağar şunları söyledi:

"Bu dönem siyasetin tamamen dışındaydım. Şöyle bir siyasi gelişme oldu; bu süreç içersinde Belediye başkanımız Süleyman Selmanoğlu seçimlerden önce bana geldi. Büyük bir nezaket gösterdi. 1995 yılından 2007 yılına kadar birlikte olduğumuz bir dost, bir evlat, bir kardeş gibi yeri geldi benim için adaylıktan feragat etti. AK Parti'ye geçeceği zaman bir başka nezaketi de sayın başbakan gösterdi. Süleyman beyden önce bize teklif getirdiler, bizden müsaade istediler. Biz de 'Estağfurullah' dedik. Ben bunu şükranla ifade ediyorum. Süleyman beyin iktidar partisinden belediye başkanı olması çok önemliydi. İmkanlar bakımından büyük bir memnuniyetle buna 'Evet' dedik."

Mehmet Ağar, "Merkez sağ iktidarların tamamı kalkınmacı, büyümeci, altyapı hizmetlerine önem veren bununla birlikte ekonomiyi büyüten, geliştiren, iş alanlarını açan, bu çizgide sayın Başbakanın çok dirayetle irdelediğini görüyorum. Bundan da büyük memnuniyet duyuyorum" dedi. Elazığ'daki her adayın hemşerisi olduğunu anlatan Ağar, bugün bir tercih yapmak zorunda kalması halinde Ak Parti'yi seçeceğini söyledi.

Karanlık İşlerin Meşhur İsmi

Eski DYP'li siyasetçi Mehmet Ağar'ın adı emniyet müdürü ve arkasından İçişleri Bakanı olduğu dönemde sıkça geçti. Susurluk, 1000 Operasyon, fail-i meçhuller gibi kirli ve karanlık hadiselerde ismi hep ön planda olan Ağar, son olarak Süleyman Demirel'in de adının geçtiği 367 kriziyle gündem olmuştu.

Zikredilen hadiselerin aydınlatılmaya çalışıldığı ve tutuklamaların olduğu bir süreçte, "Acaba tutuklanma sırası kendisine geldiğini hissetti de mi oyunun rengini açıkladı." demekten kendimizi alamıyoruz.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

3 Yorum