1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Hani PKK sivilleri öldürmüyordu?
Hani PKK sivilleri öldürmüyordu?

Hani PKK sivilleri öldürmüyordu?

PKK/YPG’nin Gaziantep’in Karkamış ilçesine düzenlediği roketli saldırıda biri öğrenci, biri öğretmen 3 sivil hayatını kaybetti.

21 Kasım 2022 Pazartesi 15:42A+A-

YAHYA FIRAT / HAKSÖZ-HABER

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bombalı saldırıda bulunan Ahlam Albashir isimli kadın militan, emniyet sorgusunda kendisine saldırı emrinin PKK’nın Suriye’deki kolu YPG tarafından verildiğini söylemişti.

Akabinde açıklama yapan PKK, sivilleri hedef alacak eylemler yapmadığını, dolayısıyla Taksim’deki saldırıyla ilgilerinin olmadığını deklare etti.

Başta HDP ve bileşenleri olmak üzere bazı sol-sosyalist ve Kemalist çevreler, eylemin PKK’nın tarzını yansıtmadığı gerekçesiyle anında örgüte inandı ya da inanmak istedi.

TSK’nın Irak ve Suriye’de örgüte hava operasyonları düzenlemesinin ardından PKK da Suriye’den Türkiye’ye roketli saldırılar yapmaya başladı.

Daha önce Kilis’e roket atan PKK, bugün de Gaziantep’in Karkamış ilçesine roket attı. Roket, Nigar Tiryakioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne isabet etti. Saldırıda biri öğrenci, biri öğretmen 3 sivil hayatını kaybetti.

PKK’nın sivil öldürmediğine ikna olan sol-sosyalist ve Kemalistler, örgütün son sivil saldırısını nasıl izah ediyor acaba? Örgütün daha önce katlettiği binlerce sivili unutan veya unutmak isteyen malum çevreler, muhtemelen susmayı tercih edecek.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum