1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamdan: Tehlike çanlarını çalıyoruz.. Halkımız ölümle karşı karşıya
Hamdan: Tehlike çanlarını çalıyoruz.. Halkımız ölümle karşı karşıya

Hamdan: Tehlike çanlarını çalıyoruz.. Halkımız ölümle karşı karşıya

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Üsame Hamdan, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta dün (23 Şubat Cuma) düzenlediği basın toplantısında, işgal rejiminin Gazze Şeridi’ne açtığı soykırım ve etnik temizlik savaşını 140 gündür devam ettirdiğini söyledi.

24 Şubat 2024 Cumartesi 13:31A+A-

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’nde yaşayan iki milyondan fazla insana karşı aç ve susuz bırakma ile katliamın her türlüsünü uyguladığını belirten Hamdan, uluslararası toplumun soykırımı engellemediğini ve Gazze Şeridi’nde yaşam için gerekli olan her şeyi yıkan Siyonist canileri durdurmadığını ifade etti.

Hamdan, ABD ve bizzat kişisel olarak ABD Başkanı Biden başta olmak üzere vahşilik ve sadistlik yönünden tarihte bir benzeri bulunmayan bu savaşa ortak olanların işgal hükümetiyle birlikte katliamların ve Filistin halkını hedef alan soykırım savaşının tüm sorumluluğunu taşıdıklarını bildirdi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı barbar savaşın işgal ordusunu destekleyenler ve katliamları seyretmekle yetinenler için utanç lekesi olacağını ve er ya da geç mutlaka hesabının sorulacağını dile getiren Hamdan, direniş ve sabırlarıyla destan yazan Gazze Şeridi sakinlerini ve direnişçileri selamladı.

Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistinlileri aç ve susuz bırakma savaşının devam ettiğine işaret eden Hamdan, bu savaşın Netanyahu’nun ve savaş bakanı Galant’ın kararıyla başladığını hatırlattı.

Hamdan, işgalcilerin Gazze Şeridi sakinlerini öldürmek amacıyla aç bıraktıklarına ve on binlerce kişinin hayatının tehlikede olduğuna dikkat çekti.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum