1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas'tan UNRWA açıklaması: "İsrail'in iddiası düpedüz yalandır"
Hamas'tan UNRWA açıklaması: "İsrail'in iddiası düpedüz yalandır"

Hamas'tan UNRWA açıklaması: "İsrail'in iddiası düpedüz yalandır"

Hamas, işgalci İsrail'in, Gazze kentindeki Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) ait binanın askeri amaçlı kullanıldığı yönündeki iddialarının düpedüz yalan olduğunu belirtti.

24 Haziran 2024 Pazartesi 10:44A+A-

Hamas'ın açıklamasında, İsrail ordusunun, dün UNRWA'ya bağlı bir mesleki eğitim akademisini bombalamasının, Faşist İsrail hükümetinin Filistin halkına, uluslararası topluma ve BM ile kurumlarına karşı işlediği mürekkep bir suç olduğu kaydedildi.

"İsrail'in, söz konusu binanın askeri amaçlı kullanıldığı yönündeki iddiaları, bu faşist hükümetin UNRWA'ya karşı beslediği gerçek niyeti gizleyen düpedüz bir yalandır." ifadesi kullanılan açıklamada, İsrail'in, Refah'taki Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) binası da dahil olmak üzere sivil kurumları hedef almaya devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, uluslararası topluma ve BM'ye, bu tehlikeli saldırıları kınama ve "haydut" Siyonist devlet ile onun savaş suçlusu liderlerinden hesap sorma çağrısı yapıldı.

Siyonist savaş uçaklarının, Gazze kentinde UNRWA'ya bağlı bir mesleki eğitim akademisini savaş uçaklarıyla hedef alması sonucu 8 kişi ölmüştü.

HABERE YORUM KAT