1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas'tan Filistinli Gruplara Çağrı
Hamas'tan Filistinli Gruplara Çağrı

Hamas'tan Filistinli Gruplara Çağrı

Hamas, Filistinli gruplara İsrail'in saldırısını görüşme çağrısı yaptı.

24 Aralık 2014 Çarşamba 18:14A+A-

Hamas, Filistinli grupların, İsrail'in Gazze'ye yönelik son saldırısını görüşmek üzere bir araya gelmesini istedi.

Hamas'ın yazılı açıklamasında, "İsrail bağlı olduğu müddetçe", kendilerinin de buna uyacağı vurgulanarak, "Filistinli grupları, İsrail'in Gazze'nin güneyinde gerçekleştirdiği ve İzzeddin el-Kassam Tugayı mensubu 1 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı görüşmek için bir araya gelmeye çağırıyoruz" denildi.

Tekrarlanan İsrail saldırıları karşısında sessiz kalınmayacağı belirtilen açıklamada, "Bu ihlal, İsrail'in bir dizi provokatif eyleminden sonra yaşandı. Söz konusu eylemler arasında, vatandaşları korkutmak için düzenlenen hayali saldırılar, sınırın aşılması, tarım arazileri, balıkçı ve çiftçilere yönelik silahlı saldırılar sayılabilir" ifadeleri kullanıldı.

"Yaralı İsrail askerinin durumu ciddi"

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Gazze Şeridi'nden açılan ateş sonucu" yaralanan İsrail askerinin durumunun ciddi olduğu ifade edildi.

Açıklamada, "güvenlikleri için" yeni bir emre kadar, İsrailli çiftçilerden bölgeyi tahliye etmelerinin istendiği de kaydedildi.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail ordusunun açtığı ateşte, bir üyesinin yaşamını yitirdiğini duyurmuş, İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adrae ise Gazze sınırındaki duvarın bakımını yapan askeri birliğin, keskin nişancılar tarafından hedef alındığını iddia etmiş, bunun üzerine Gazze'de bazı hedeflerin vurulduğunu belirtmişti.

(AA)

HABERE YORUM KAT