1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. HAMAS: Netanyahu’nun açıklamaları Biden’ın önerisini reddettiğinin kanıtıdır
HAMAS: Netanyahu’nun açıklamaları Biden’ın önerisini reddettiğinin kanıtıdır

HAMAS: Netanyahu’nun açıklamaları Biden’ın önerisini reddettiğinin kanıtıdır

HAMAS, yaptığı açıklamada, Netanyahu’nun tavrının ABD’nin pazarlamaya çalıştığı "israil Biden’ın önerisini kabul etti" iddiasını da yalanladığını söyledi.

24 Haziran 2024 Pazartesi 14:30A+A-

Olası bir anlaşmanın kalıcı ateşkesi ve işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nden çekilmesini içermesi gerektiğini kaydeden HAMAS, Netanyahu’nun savaşı devam ettirmek için yapacağı manevraların ve oyunların önünü kesmek için hareketin taleplerinde ısrarcı olduğunu kaydetti.

HAMAS, uluslararası toplumu Gazze Şeridi’nde Filistin halkına açtığı savaşı sona erdirmesi için işgal rejimine baskı yapmaya ve Amerikan yönetimini de işgal ordusunun gerçekleştirdiği soykırımı durdurma konusunda net bir tavır benimsemeye davet etti.

Biden yönetiminden işgal rejimine ve cinayetlerine sağladığı korumayı kaldırması talep eden HAMAS, söz konusu desteğin Washington’u işgal ordusunun cinayetlerine ortak ettiğine dikkat çekti.

Siyonist Netanyahu, işgal rejiminde yayın yapan Kanal 14 televizyonuna yaptığı açıklamada, "Tutukluların bir kısmının kurtarılması konusunda HAMAS'la yalnızca kısmi bir anlaşmaya varmaya hazırım ve bu bir sır değil, ancak ateşkesten sonra hedeflerine ulaşması için savaşı yeniden başlatacağız." dedi.

Bebek katili Netenyahu ayrıca amaçlarının "rehineleri kurtarmak ve Gazze’deki HAMAS yönetimini kökünden söküp atmak" olduğunu söyledi. 

HABERE YORUM KAT