1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas: “Basbus ve Anber'in şehit edilmesi cezasız kalmayacak”
Hamas: “Basbus ve Anber'in şehit edilmesi cezasız kalmayacak”

Hamas: “Basbus ve Anber'in şehit edilmesi cezasız kalmayacak”

Hamas, El-Celezun Mülteci Kampı ahalisinden Basil Basbus ile Halid Anber Ed-Debbas isimli gençlerin bugün sabah katledilmesi münasebetiyle bir taziye mesajı yayınlayarak işgalcilerin bu cinayetlerinin cezasız kalmayacağını duyurdu.

03 Ekim 2022 Pazartesi 23:06A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) El-Celezun Mülteci Kampı ahalisinden Basil Basbus ile Halid Anber Ed-Debbas isimli gençlerin bugün (3 Ekim Pazartesi) sabah katledilmesi münasebetiyle bir taziye mesajı yayınlayarak işgalcilerin bu cinayetlerinin cezasız kalmayacağını duyurdu.

Hamas açıklamasında işgal güçlerinin bu cinayetlerinin, Batı Şeria'da ve Kudüs'te artan eylemler ve yükselen direniş karşısında sıkışmasının ve acziyetinin bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

Hamas, bugün gerçekleştirilen iki cinayetin, Filistin halkına yönelik diğer ihlallerden, işlenen suçlardan, tutuklamalardan, yerleşim faaliyetlerinin artırılmasından, Kudüs ve Mescidi Aksa'ya yönelik yahudileştirmenin hızlandırılmasından ayrı ele alınamayacağını dile getirdi.

Hamas işgal rejiminin bütün bu ihlalleri ve suçları sürdürmesinin Filistin tarafında da safların birleştirilmesini ve işgal rejiminin ihlallerine, Filistin vatanını hedef alan planlarına karşı durulması için kapsamlı bir direnişin daha etkili hale getirilmesini zorunlu kıldığını vurguladı.

İşgal güçleri bugün sabah Batı Şeria'nın orta kesiminde yer alan Ramallah şehrinin kuzeyindeki El-Celezun Mülteci Kampı yakınında Filistinli üç gencin bulunduğu bir araca silahla saldırarak El-Celezun ahalisinden Basil Basbus ile Halid Anber Ed-Debbas isimli gençlerin ölmesine, Birzeit ahalisinden olan Selamet Refet isimli gencin de yaralanmasına sebep olmuşlardı.

İki gencin ölmesi üzerine El-Celezun Mülteci Kampı'nda genel grev ilan edildi. Dükkanlar kepenk kapattı ve okullarda eğitime ara verildi.

HABERE YORUM KAT