1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Halk Cephesi: “Taviz Verenler Hesap Verecek”
Halk Cephesi: “Taviz Verenler Hesap Verecek”

Halk Cephesi: “Taviz Verenler Hesap Verecek”

FHKC Siyasi Birim üyesi Ebu Ahmed Fuad El-Cezire’nin yayınladığı belgelerin başta Halk Cephesi olmak üzere Filistinli grupların daha önce düşmanla görüşmelerin Filistin davasına zarar verdiği yönünde yaptıkları açıklamaları ve ortaya koydukları tavrı doğr

26 Ocak 2011 Çarşamba 16:30A+A-

Filistin Halk Direniş Cephesinin Siyasi Birim üyesi Ebu Ahmed Fuad El-Cezire'nin yayınladığı belgelerin başta Halk Cephesi olmak üzere Filistinli grupların daha önce düşmanla görüşmelerin Filistin davasına zarar verdiği yönünde yaptıkları açıklamaları ve ortaya koydukları tavrı doğruladığını söyledi.

Fuad yaptığı açıklamada ayrıca, yayınlanan belgelerin Fetih yöneticilerinin Filistin davasının en önemli konularında düşmana tavizler verdiklerini gösterdiğini belirtti.

FKÖ'nün bu belgeleri Filistinli gruplardan saklamasını da eleştiren Halk Cephesi şunları ifade etti: "Her şeyden önce Filistinli gruplarla Filistin halkının bu belgeleri daha önce bilmesi gerekiyordu. Fetih liderlerinin FKÖ'de yer alan ve almayan diğer hareketlere gelişmeleri aktarmaları gerekirdi. Çünkü taviz verilen konular sadece Fetih'i değil, bütün Filistinli grupları ve Filistin halkını ilgilendirmektedir."

Fetih'in verdiği tavizler konusunda kendilerinin hiçbir şekilde bilgilendirilmediği söyleyen Fuad devamla şunları söyledi: "FKÖ'nün üyesi olan hareketimiz bir gün olsun bu kararlara vakıf olmadı ve bu konularda karar alma. Bu tavizleri kesinlikle onaylamıyoruz. Belgelerde ifade edilen bilgiler daha önce elimize ulaşmıştı. Fakat bu bilgiler kesin değildi. Bilgileri FKÖ'ye sorduğumuzda, Fetih hareketi bilgileri kesin bir dille reddetmişti."

FEM

HABERE YORUM KAT