1. HABERLER

  2. HABER

  3. Habervaktim'e HSYK Operasyonu
Habervaktime HSYK Operasyonu

Habervaktim'e HSYK Operasyonu

Türkiye gündemini belirleyen haberleri ile adından sıkça söz ettiren www.habervaktim.com'a yönelik HSYK üyelerinin şikâyeti üzerine polis tarafından operasyon düzenlendi.

22 Eylül 2010 Çarşamba 19:07A+A-

Bugün öğle saatlerinde, dailymotion.com'dan alıntılanarak haberleştirilen bir ses kaydından ötürü "Habervaktim" adlı internet haber sitesinin Ankara'daki merkezinde yaklaşık 25 kişilik Güvenlik Şubesi Ekipleri'nce arama yapıldı.

HSYK Başkanvekili Kadir Özbek, üyeler Suna Türkoğlu, Ali Suat Ertosun, Musa Tekin ve Orhan Cem Erbük'ün 3 Eylül 2010 tarihli ortak imzalı şikayet dilekçesi üzerine yapılan soruşturma kapsamında Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi Hâkimi Erdal Işık'ın kararıyla yapılan arama boyunca sitenin yayınları yaklaşık 3 saat aksadı.

Söz konusu kayıtlarda HSYK Üyesi Ali Suat Ertosun olduğu iddia edilen kişi, YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan ile YARSAV Yönetim Kurulu Üyesi Fetih Sayın olduğu ileri sürülen kişilere şöyle diyordu: "Şimdi arkadaşlar, geçen sene bizden Ömer Bey ile biz, bu konuları konuştuk. Yani, yargıda yapabileceğimiz konular nelerse, bizlere bunları getirebilirsiniz. Bizden talepleriniz olursa. Geçen sene Ömer Bey güzel bir dosya hazırlamış, getirmişti. Onların bazıları oldu. Yani, benim şimdi kafamda bazı şeyler var. Yani, Akademide behemehal etkili olmak lazım".

Ali Suat Ertosun ve YARSAV üyeleri söz konusu kayıtlarda geçen konuşmalarla ilgili açıklamalar yaparken, bu konuşmaların basında yer almasını eleştirmişti. HSYK Başkanvekili Kadir Özbek ve üye Ali Suat Ertosun, kayıtların basında yer almasıyla kişilik haklarının ihlal edildiğini iddia etmişti.

Habervaktim.com'dan yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

"Habervaktim.com'u sindirmeye yönelik olarak gördüğümüz bu baskının altında imzası bulunan HSYK Başkanvekili Kadir Özbek ve Üyeleri'nin yıldırma girişimleri karşısında dünyanın her yerinde haber olan bu gibi ses kayıtları konusunda kayıtsız kalmayarak, cesur habercilik anlayışımızdan asla ödün vermeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz."

HABERE YORUM KAT

3 Yorum