1. HABERLER

  2. HABER

  3. Haberal’ın Odasının Aranması CHP’yi Kızdırdı!
Haberal’ın Odasının Aranması CHP’yi Kızdırdı!

Haberal’ın Odasının Aranması CHP’yi Kızdırdı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2. Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal'ın yoğun bakımdaki odasının 6.5 saat aranmasıyla ilgili olarak,

20 Ocak 2011 Perşembe 15:06A+A-

2. Ergenekon davasının tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın tedavisinin sürdürüldüğü hastane odasının aranmasına ilişkin bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, "Her isteyen elini kolunu sallayarak yoğun bakıma giremez!" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin hukuk devleti olmaktan uzaklaşmasını Ergenekon sanıklarına yönelik muameleyle irtibatlandırdı:

"Sayın Başbakanın, hükümet yetkililerinin kendilerine sorması gerekir. 'Acaba yoğun bakımda yatan bir hastanın odası 6 buçuk saat aranır mı, aranmaz mı?' Doktor gözetiminde olmaksızın bir başka kişinin girmesi doğru mudur, değil midir? Eğer bunlara 'doğrudur' diyorlarsa, yapılanlar da doğrudur. Eğer 'hayır bunlar yanlıştır, böyle bir şey olmaz...' Her isteyen elini kolunu sallayarak yoğun bakıma giremez. En azından yoğun bakım ünitesinin gerektirdiği koşulların kavranması lazım bir üçüncü kişinin oraya girmesi için. Öyle anlaşılıyor ki bunların hiçbirine uyulmadı. Türkiye zaten bir hukuk devleti olmaktan süratle uzaklaşıyor. Bunları da artık olağan karşılamaya başladık."

"Danıştay'ın Kararına Saygı Duyulmalı!"

Öte yandan bir gazetecinin, Danıştay 8. Dairesi'nin, 2010 ALES kılavuzundaki kılık kıyafete ilişkin düzenlemenin yürütmesini durdurma kararını hatırlatması üzerine, Kılıçdaroğlu, yargı kararlarına herkesin saygı duyması gerektiğini, kendilerinin de saygı duyacağını' ifade etti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum