1. HABERLER

  2. HABER

  3. Haberal Hastanede Kalma Rekorları Kırıyor
Haberal Hastanede Kalma Rekorları Kırıyor

Haberal Hastanede Kalma Rekorları Kırıyor

Ergenekon Soruşturmasının 12. dalgasında tutuklanan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal tam 500 gündür İÜ Kardiyoloji Enstitüsü Hastanesi’nde yatıyor.

31 Ağustos 2010 Salı 11:01A+A-

Ergenekon soruşturması kapsamında çok sayıda akademisyenle birlikte geçtiğimiz yıl 13 Nisan'da gözaltına alınan Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, tutuklandığı gün olan 17 Nisan'da hastaneye yatmasının ardından başlayan hastane serüveni dün itibariyle 500. günü tamamladı. Haberal, kalp rahatsızlığı gerekçesiyle hastanede en fazla yatan kişi unvanına sahip.

Tutuklanmasının hemen ardından kalp rahatsızlığı gerekçesiyle hastaneye yatan Haberal'la aynı gerekçeyle aynı süre hastanede kalan bir hasta örneği yok. İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız, "Hangi hastanın ne kadar yattığına dair elimizde bir istatistik yok. Ben 6 ay cerrahide yatan bir hasta hatırlıyorum. Başka da aklıma gelmiyor" demişti.

Haberal hastaneye yatırıldıktan 6 ay sonra, 5 kişilik bir doktor heyeti tarafından yapılan kontrolün ardından taburcu olabileceği yönünde rapor hazırlanmıştı. Bu raporun hemen ardından hazırlanan bir başka raporda ise "Hayati risk taşıyor" denilmiş ve Haberal hastanede yatmaya devam etmişti. Haberal Adli Tıp'ta yapılmak istenen tetkikleri kabul etmemişti.

HABERE YORUM KAT