1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gümrük Müdürüne Rüşvet Gözaltısı
Gümrük Müdürüne Rüşvet Gözaltısı

Gümrük Müdürüne Rüşvet Gözaltısı

İstanbul’da “Rüşvet ve yolsuzluk” iddialarına ilişkin düzenlenen operasyon kapsamında, İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Lütfi Ekinci gözaltına alındı. Gözaltına alınanların sayısı 31’e yükseldi.

09 Ocak 2011 Pazar 00:06A+A-

Alınan bilgiye göre, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, gümrüklerdeki "rüşvet ve yolsuzluk" iddialarıyla ilgili düzenlenen operasyon kapsamında, Atatürk Havalimanı kargo gümrüğü ve Ambarlı gümrük sahası başta olmak üzere birçok gümrük sahasında arama çalışması yürütüldü.

Bu çalışmalar kapsamında İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Lütfi Ekinci ile birlikte 10 kişi daha gözaltına alındı. Ekinci, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine getirildi

Söz konusu operasyon çerçevesinde aralarında üst düzey gümrük görevlilerinin de bulunduğu 20 kişi önceki gün gözaltına alınmış, şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda "rüşvet ve yolsuzluk" sonucu elde edildiği düşünülen yüksek miktarda para ele geçirilmişti. İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Lütfü Ekinci'nin de aralarında bulunduğu şüphelilerin 4'ünün üst düzey gümrük görevlisi, 17'sinin gümrük muhafaza memuru geri kalan 10 kişinin ise gümrük müşavirleri olduğu öğrenildi. Ekinci'nin operasyon yapıldığı sırada Mersin'de olduğu İstanbul polisince gözaltına alınarak uçakla Atatürk Havaalimanı'na ardından da Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildiği bildirildi.

Şüphelilerin emniyetteki sorguları sürüyor. (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT