1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gönül: Andıc'ın Sorumlusu Genelkurmay
Gönül: Andıcın Sorumlusu Genelkurmay

Gönül: Andıc'ın Sorumlusu Genelkurmay

AK Parti Antalya Milletvekili ve eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, kara propaganda sitelerinin kurulması ve içeriğinden Genelkurmay'ın sorumlu olduğunu söyledi.

21 Ağustos 2011 Pazar 05:53A+A-

Genelkurmay Başkanlığı tarafından kurdurulan ve hükümete karşı kara propaganda yapmakla suçlanan internet siteleri davasında tutuklu bulunan Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, internet sitelerinin kuruluşunda dönemin Milli Savunma Bakanı Gönül'ün de bilgisi olduğunu ileri sürmüştü. Mahkemedeki delil dosyasına giren bir evrakı göstererek internet andıcında Gönül'ün onayı olduğunu belirten Çubuklu, "İnternet sitesi kurmak suç ise Vecdi Gönül de mi suçlu? O da mı hükümeti yıkmak istiyor?" sözleriyle kendisini savunmuştu.

Eski Bakan Vecdi Gönül, iddialar karşısında mahkemenin talebi üzerine o yazının gönderildiğini Radikal gazetesine açıkladı. Gönül, "Biz onay vermedik. Genelkurmay'ın ihtiyacı olduğunu söylemesiyle alım yaptık. 8 yılda 85 bin alım oldu. Bu da onlardan birisidir. Hatırlamam bile. Sincan'daki tankları da, bugün Irak'taki terör kamplarını vuran uçakları da Milli Savunma Bakanlığı aldı." dedi. İnternet andıcının içeriğini onaylamasının mümkün olmadığını da vurgulayan Gönül, "Sitelerin içeriğini mahkemelerin el koyması üzerine öğrendik. Mahkeme zaten gereğini yapacaktır." dedi. Gönül, "Bugün ilköğretim çocuklarının bile internet sitesi var. Önemli olan iyiye mi, kötüye mi kullandığınızdır." açıklamasını yaptı.

ZAMAN 

HABERE YORUM KAT