1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gizli Tanıktan Dursun Çiçek İtirafı
Gizli Tanıktan Dursun Çiçek İtirafı

Gizli Tanıktan Dursun Çiçek İtirafı

''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davasında ifade veren gizli tanık ''Munzur'', sanık Albay Dursun Çiçek ve beraberindeki 8 kişinin Erzincan'a helikopterle geldiklerini belirterek, ''Misafirleri karşılayarak kalacakları Konak Mazlum Otel'e kadar götürdü

01 Ağustos 2011 Pazartesi 21:20A+A-

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, gizli tanık ''Munzur''un, mahkeme salonunun arka tarafından bulunan özel gizli tanık odasında hazır olduğunu ve ifadesine başvuracaklarını söyledi.

Kimliği ortaya çıkmasın diye sesi ve görüntüsü bozularak mahkeme salonuna aktarılan gizli tanık ''Munzur'', 4 yıl önce Erzincan'da bir kafe işlettiğini, kafesine gelip giden İl Jandarma Alay Komutanlığında görevli Şenol Başçavuş ile tanıştıklarını, zamanla samimi olduklarını anlattı.

''Sanık Kurmay Albay Dursun Çiçek ile birlikte 8 kişi Erzincan'a sivil bir helikopterle askeri havaalanına geldiler. Misafirleri karşılayarak kalacağı Konak Mazlum Otel'e kadar götürdük'' diyen gizli tanık ''Munzur'', Şenol Başçavuş'un kendisine 2 bin TL vererek misafirler için akşam bir eğlence düzenlemesini istediğini ifade etti.

''Munzur'', akşam düzenlediği eğlenceye Dursun Çiçek ve ismini hatırlamadığı bazı komutanların katıldığını, o akşam Dursun Çiçek'in kendisini azarlayarak, ''Sana verilen görevi neden yapmıyorsun?'' dediğini ileri sürdü.

Cumhuriyet savcılığında verdiği ifadesi okunan ve bu ifadesini kabul ettiğini belirten ''Munzur'', Şenol Başçavuş'un İliç Cumhuriyet Savcısı aleyhine komplo yürüttüğünü öne sürdü. Çiçek'in konuk olduğu eğlenceye davet edilen İliç Savcısı Bayram Bozkurt'un, masasına gönderilecek kadınlarla görüntülerinin çekilmesi için Şenol Başçavuş tarafından kendisine gizli bir kalem kamera verildiğini söyleyen ''Munzur'', Başçavuş'un Savcı Bozkurt için mühimmat ve tarihi eser suçlaması yapmayı da planladığını iddia etti.

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, yapılan toplantının tarihini ya da mevsimini hatırlayıp hatırlamadığını sorması üzerine ''Munzur'', ''Ne yazdı ne kıştı. Ortasıydı. Toplantı kafede yapıldı. Tarihi tam hatırlamıyorum'' dedi.

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in, ''İlhan Cihaner'i tanıyor musunuz?'' sorusuna ''Munzur'', ''Hayır tanımıyorum sadece işlettiğim kafeye bir keresinde gelmişti'' yanıtını verdi. (STAR) 

HABERE YORUM KAT