1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gizli Tanığa Tehdit, Kameralara Takıldı
Gizli Tanığa Tehdit, Kameralara Takıldı

Gizli Tanığa Tehdit, Kameralara Takıldı

Ergenekon soruşturması kapsamında önemli bilgiler veren gizli tanıklar baskı altına alınıyor. Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Osman Gürbüz hakkında kritik ifadeleri bulunan eski JİTEM'ci gizli tanık Kıskaç'ın, iki gün önce silahla tehdit

15 Haziran 2010 Salı 04:56A+A-

Alınan bilgilere göre Kıskaç'ın İstanbul'daki işyerine plakası belirlenen bir araçla gelen kişi, bazı taleplerde bulundu. Kafasına silah dayanan Kıskaç'tan daha önce verdiği ifadeleri geri alması veya değiştirmesi istendi. Söz konusu şahıs daha sonra geldiği araca binerek olay yerinden ayrıldı. Gizli tanık Kıskaç, daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikâyetçi oldu. Bunun üzerine Ergenekon savcıları da devreye girdi. Kıskaç'ın işyeri ve çevresindeki kamera kayıtlarını inceleyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, tehditte bulunan şahsın isminin M.Ş. olduğunu belirledi. Tanık koruma programının işletilmemesinden şikâyetçi olan Kıskaç'ın, "Korunmuyoruz. Açık açık tehdit ediliyoruz. Ama öleceğimi bilsem yine de verdiğim ifadelerin arkasındayım." dediği öğrenildi.

Kendisine yönelik tehditlerle ilgili suç duyurusunda bulunan Kıskaç'ın, ifadelerini geri almayacağını belirttiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, gizli tanık Kıskaç, tanık koruma programının işletilmemesinden şikayetçi. Türkiye'nin geleceği için çok önemli ifşaatlarda bulunan Kıskaç'ın, "Ama bize yönelik koruma maalesef işletilmiyor. Korunmuyoruz. Adamlar açık açık işyerimize kadar gelip silahlı tehditlerde bulunabiliyor. Ama ben öleceğimi bilsem yine de verdiğim ifadelerin arkasındayım." dediği öğrenildi. (Zaman)

HABERE YORUM KAT