1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gezi'nin Kaos Çağrıcıları Çark Etti
Gezi'nin Kaos Çağrıcıları Çark Etti

Gezi'nin Kaos Çağrıcıları Çark Etti

11 Mart'ta Berkin Elvan'ın ölümünü bahane ederek Türkiye çapında isyan planlayan Sanat Meclisi isimli grup, yapılan haberler üzerine çark etti.

12 Mart 2015 Perşembe 03:31A+A-

Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümü olan 11 Mart'ta 'Hayatı durdurun' çağrısı yapan video ile 'Geziciler'i sokağa dökmek isteyen ünlü isimler, çark etti. Aralarında Levent Üzümcü, Tarık Akan, Şevval Sam, Zuhal Olcay, Mustafa Altıoklar ve Cahit Berkay gibi isimlerin bulunduğu ünlüler bir video ile Berkin'in ölüm yıldönümünde "Hayatı durdurun" çağrısı yapmıştı. Videoda yer alanlardan Levent Üzümcü, o sloganın video çekilirken kendilerinden gizlendiğini öne sürerek şunları söyledi:

Haberleri bile yokmuş

"Biz hepimiz 14 yaşındaki bir çocuğun katilinin bulunması için bir araya geldik. Bize söylenen de Berkin'in katilinin bulunması için bir kampanya başlattıkları ve bununla ilgili bir video hazırladıklarıydı. Herhangi bir sokak eylemine davet olacağını söylemediler. Tabii ki ben de Türkiye'deki bütün vicdanlı insanlar gibi Berkin'in katilinin bir an önce bulunmasını istiyorum ancak bunun yolunun, adalet olduğunu düşünüyorum." Videoyu hazırlayıp Youtube'a yükleyen Sanat Meclisi ise videonun aksine, yeni bir açıklamada bulunarak amaçlarının sadece Berkin Elvan'ın katilinin ortaya çıkması olduğunu belirtti. Açıklamada, "11 Mart'ta hayatı durdurun' sloganı veya vurgusu kullanılmadı" denildi.

Kanalahaber

HABERE YORUM KAT