1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Gerçekleri Günü Birlik Siyasete Fedâ Etmeden..
Gerçekleri Günü Birlik Siyasete Fedâ Etmeden..

Gerçekleri Günü Birlik Siyasete Fedâ Etmeden..

Bizim halkımız, ‘ulus-devlet’ teorilerine göre parçalanır ve ancak inanç birliğine göre kenetlenir, İslam inancı, kavimleri değil, kavmiyetçiliği reddeder. Biz İslam Milleti’yiz  ve bugün her zamankinden daha uyanık olmak zorundayız.

09 Haziran 2019 Pazar 19:48A+A-

Selahaddin E. Çakırgil’in yazısı:

AK Parti’nin İstanbul BŞ Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım Diyarbekir’de konuşurken, “İstiklal mücadelesinde, Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ndeki millet temsilcilerinin arasında Kürdistan mebusu da vardı, Dersim  ve Lazistan mebusu da vardı, Anadolu’nun her tarafından temsilci vardı” demiş ve doğru söylemiş.. 

Ama, ‘Cumhûr İttifakı’ adı altında, uzun vâdeli, birlikte hareket etmek kararlılığında olduklarını devamlı vurgulayan MHP yöneticileri, bu ifadelere tahammül edemeyip, ‘Dersim ve Kürdistan ifadeleri baştan sona yanlıştır…’ diye şiddetli tepki göstermişler.. 

Asıl yanlış burada.. 

Çünkü, biraz tarih okuyanlar bilirler ki, Sultan Süleyman, Fransa Kralı’na 500 yıl öncelerdeki mektubunda, hükmettiği diyarları sayarken, ‘Kürdistan’dan da söz ediyordu. 7-8 yıl öncelerde de Başbakan Erdoğan, Meclis’te, 70 yıl sonra Dersim, Kürdistan, Lazistangibi isimleri telaffuz ve CHP’nin kanlı mirasını reddediyordu. 

Yazının Devamı >>>