1. HABERLER

  2. HABER

  3. Genelkurmay Güzergahı Beğenmemiş
Genelkurmay Güzergahı Beğenmemiş

Genelkurmay Güzergahı Beğenmemiş

Atatürk'ün Ankara'ya gelişini kutlamak amacıyla yapılan 'Garnizon Koşusu' ile ilgili tartışmalara Ankara Valiliği son noktayı koydu.

29 Aralık 2010 Çarşamba 00:49A+A-

Valilik, Garnizon yürüyüşünün Anıtkabir içi ve çevresinde uygulanması gerektiğinin ilgililerine önceden bildirildiğini açıkladı: "Anıtkabir'de ve mücavirinde gerçekleştirilecek Garnizon Koşusu için de hiçbir makamdan veya programdan izin alınmasına gerek bulunmamaktadır."

Tartışmaların başlamasına neden olan Genelkurmay'ın internet sitesindeki bilgi notunda 'Garnizon Koşusu'nun güzergâh tahsis edilmemesi nedeniyle yapılamadığını' belirtilmişti. Valiliğin yaptığı açıklamayla söz kosunu bilgi notunun eksik olduğu ortaya çıktı. Çünkü Ankara Valiliği'nin açıklamasından koşu için güzergâh gösterdiği anlaşılıyor: "Seymenlerin Ankara'nın simgesi olan Ulus Meydanı ve Vilayet alanında, Garnizon Yürüyüşü'nün Anıtkabir içi ve mücavirinde, uluslararası takvime bağlanan Atatürk Koşusu'nun da güzergâhlarının yeniden gözden geçirilerek uygulanması gerektiği hususu ilgililerine bizzat ve önceden bildirilmiştir. Kaldı ki Anıtkabir'de ve mücavirinde gerçekleştirilecek Garnizon Koşusu için de hiçbir makamdan veya programdan izin alınmasına gerek bulunmamaktadır."

Sedat Güneç / Zaman

HABERE YORUM KAT

1 Yorum