1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Gençler 15 Ayrı Lisanda Haykırdı: İdlib’li Kardeşlerimizin Yanındayız!
Gençler 15 Ayrı Lisanda Haykırdı: İdlib’li Kardeşlerimizin Yanındayız!

Gençler 15 Ayrı Lisanda Haykırdı: İdlib’li Kardeşlerimizin Yanındayız!

İDSB Gençlik Kurulu 9 yıldır Rusya, İran ve Katil Esed’in vahşi saldırıları altında mücadele veren Suriye halkına destek vermek için bir video hazırladı.

24 Mayıs 2020 Pazar 23:02A+A-

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) Gençlik Kurulu bu bayramda, senelerdir zalim Esed rejimi ve hamileri Rusya ve İran'ın bombaları altında hayat mücadelesi veren İdlibli kardeşlerinin acılarını paylaşmak adına 15 farklı dilde hazırlanmış video ile tepkilerini dile getiriyorlar.

Bayramlar genelde Müslümanlar için sevinç, mutluluk ve huzur anlamına gelir. Ancak bu güzel duygulardan mahrum olan Suriyeli, Filistinli, Keşmirli, Arakanlı, Doğu Türkistanlı, Iraklı, Afgan kardeşlerimizin yaşadıkları zorlukları ve acıları yüreğinde hissedenler bayramların sadece bu duygulardan ibaret olmadığını bilirler. Çünkü bayramlar aynı zamanda bu mazlum ve mustazaf kardeşlerimiz için gözyaşı, yokluk, özlem anlamına da gelir.

Genç İDSBli kardeşlerimizin bu çabası bu anlamda İdlibli mazlumların yüreklerine dokunmaya ve zalimleri bir kez daha lanetlemeye vesile olabilir. Rabbimiz genç kardeşlerimizin gayretlerini artırsın.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum