1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. KOCAELİ

  4. Gebze’de Adeviyye Nöbeti Devam Ediyor
Gebze’de Adeviyye Nöbeti Devam Ediyor

Gebze’de Adeviyye Nöbeti Devam Ediyor

Gebze düzenlenen ve Gebze Kent Meydanı’nda 4 gün 4 saat devam eden “Adeviyye Nöbetini Devralıyoruz” etkinliğinin ikinci gününde meydan yine doldu,

05 Eylül 2013 Perşembe 18:20A+A-

Gebze Mısır ve Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen ve Gebze Kent Meydanı’nda 4 gün 4 saat devam eden “Adeviyye Nöbetini Devralıyoruz” etkinliğinin ikinci gününde meydan yine doldu, taştı. Etkinlik meydanda akşam namazının kılınmasıyla birlikte Adem Akbaş hocanın Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Resul Kotan’ın sunum yaptığı etkinlikte platform adına söz alan Ertuğrul Taşlı, “Gebze Meydanı 4 gün 4 saat tarihe tanıklık ediyor. Bu şahitliğimiz Mısır’a, Suriye’ye, Doğu Türkistan’a ulaşıyor ve onlara güç veriyor” dedi.

İslam Dünyası Yangın Yerine Döndü

Meydanı dolduran Gebzelilere hitap eden Namaz Platformu sözcüsü Araştırmacı-Yazar Abdullah Yıldız, Suriye ve bilhassa Mısır olaylarının turnusol kağıdı gibi bir çok gerçeği ortaya çıkardığını söyledi. İslam dünyasının baştan başa yangın yerine döndüğünü anlatan Araştırmacı Yazar Abdullah Yıldız, “Suriye ve bilhassa Mısır olayları turnusol kağıdı gibi kim dost, kim düşman, kim İslamdan yana, kim Müslümanlara karşı, kim zalim, kim zalimden yana, kim zalime karşı, kim zalimleri alkışlıyor, ortaya çıkarmıştır. Neden hep Müslümanların başına bunlar geliyor, neden bu durumdayız? Bunun sebebini iyi anlamamız lazım” dedi.

İhvan’ı Ayakta Tutan En Önemli Dinamik

Etkinliğe katılanlardan Mısır’daki Müslüman Kardeşler’in kurucusu Hasan El Benna’nın 10 vasiyetini mutlaka okumalarını isteyen Abdullah Yıldız, “20. Yüzyılda tüm İslami hareketleri derinden etkileyen İhvan’ın kurucusu Hasan El Benna’ın 10 vasiyeti var. Ne diyor, Hasan El Benna? Birinci maddesi, “Ezan okunduğu zaman kalkın ve namaz kılın ve mümkün olduğunca namazınızı cemaatle kılın” diyor. İhvan’ı ayakta tutan en önemli dinamik namazdır. Duanın gücüne inanmak lazım. Ama yan gelip yatarak değil, hiç olmazsa meydanlarda toplanarak dua edelim” dedi.

Abdullah Yıldız meydanda toplananlarla birlikte zalimlere beddua, mazlumlara yardım dileyen bir dua okuyarak konuşmasını tamamladı. Abdullah Yıldız’ın konuşması sırasında sık sık “Mısır’a selam direnişe devam”, “Müslüman zulme boyun eğemez”, “Defol Sisi seninleyiz Mursi”, “Yaşasın Suriye Direnişimiz”, Katil Esad Suriye’den defol”, “Yaşasın Ümmet Dayanışması” şeklinde sloganlar atıldı.

Program yatsı namazı ve kunut dualı vitir namazının ardından Grup Çağrı’nın sevilen ezgi ve marşları seslendirmesiyle son buldu.

Cuma Akşamı Şevki Yılmaz Ve Dilipak Geliyor

Gebze’deki “Adeviye Nöbetini Devralıyoruz” etkinliği 6 Eylül 2013 Cuma akşamı sona erecek. Etkinliğin son gününde eski milletvekili Şevki Yılmaz ile Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak konuşmacı olarak katılacak.

gebze-20130905-1.jpg

gebze-20130905-2.jpg

gebze-20130905-3.jpg

gebze-20130905-4.jpg

gebze-20130905-5.jpg

gebze-20130905-6.jpg

gebze-20130905-7.jpg

HABERE YORUM KAT