1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gazze'ye Yeni Kafile Müjdesi
Gazzeye Yeni Kafile Müjdesi

Gazze'ye Yeni Kafile Müjdesi

Eski İngiliz milletvekili George Galloway 18 Eylül'de üç ayrı başkentten kara kafilelerin Gazze'ye doğru harekete geçeceğini bildirdi.

11 Eylül 2010 Cumartesi 21:35A+A-

Daha önce Hayat Damarları kafilelerini organize eden ve Gazze'ye uygulanan insanlık dışı ambargonun son bulması için etkin faaliyet yürüten eski İngiliz milletvekili George Galloway Ramazan bayramı sonrasında Gazze'ye yeni bir kara kafilesi düzenleneceğini bildirdi.

Galloway yeni kafilenin 18 Eylül'de harekete geçirilmesinin hedeflendiğini ve üç ayrı başkentten yola çıkacağını söyledi. Kafilelerin hareket noktaları Londra, Cezayir ve Katar'ın başkenti Doha olacak.

Eski İngiliz Milletvekili Galloway, Cezayir'in başkenti Cezayir şehrinde yaptığı son açıklamada kafileye en az 40 farklı ülkeden sivil toplum kuruluşlarının iştirak edeceğini ifade etti. Kara yoluyla harekete geçecek olan kafilenin Londra ve Doha'dan kalkacak kollarının Ekim ayının başlarında Suriye'nin Lazikiye şehrinde olması planlanıyor. Oradan deniz yoluyla Mısır'ın Ariş limanına geçerek Cezayir'den yola çıkacakk kafileyle birleşip Gazze'ye doğru harekete geçecek.

Galloway'in verdiği bilgiye göre kafileye tüm Arap ülkelerinin yanı sıra İngiltere, ABD, Fransa, Kanada, Avustralya, Türkiye, İtalya, Pakistan, Hindistan, Sri Lanka, Malezya ve daha başka ülkelerden gönüllüler katılacak.

(Filistin Enformasyon Merkezi)

HABERE YORUM KAT