1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazzeli 2 Kardeş Bayramda Şehit Edildi
Gazzeli 2 Kardeş Bayramda Şehit Edildi

Gazzeli 2 Kardeş Bayramda Şehit Edildi

Siyonist işgal güçleri, Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Gazze'ye düzenledikleri saldırıda iki Filistinli kardeşi şehit ettiler.

18 Kasım 2010 Perşembe 11:13A+A-

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Gazze kentinin orta kesiminde Siyonist işgal ordusu uçaklarının saldırısına uğrayan sivil araçta bulunan iki Filistinli kardeş şehit oldu. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nin hastane kaynaklarından edindiği bilgiye göre, dün (17 Kasım Çarşamba) ikindi saatlerinde düzenlenen saldırı sonrası Muhammed Yasin'in cesedi Gazze'deki Eş-Şifa Hastanesi'ne kömürleşmiş bir halde getirildi.

Hastane kaynakları, Muhammed Yasin'in kardeşi İslam'ın ise ağır yaralı olarak hastaneye getirildiğini ve yoğun bakıma alındığını fakat kurtarılamadığını bildirdi. Tıbbi Hizmetler Basın Koordinatörü Ethem Ebu Silmiyye, Cebalya Mülteci Kampı'ndan olan kardeşlerin ikisinin de şehit olduğunu açıkladı.

Görgü tanıkları, Siyonist keşif uçaklarının Gazze kent merkezindeki Eş-Şa'biyye kavşağı yakınlarında seyir halindeki Golf marka sivil araca füze fırlattığını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi'ne bilgi veren güvenlik kaynakları ise, saldırının Siyonist hava kuvvetleri tarafından gerçekleştirildiğini ve bir kaç gün önce Gazze kent merkezine yapılan benzer bir saldırıda Ceyşu'l-İslam üyesi Muhammed En-Nemnem'in şehit olduğunu bildirdi.

HABERE YORUM KAT