1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Gazze'de sivil hedefleri de vururuz” diyen Siyonist komutan şaşırtmadı
“Gazze'de sivil hedefleri de vururuz” diyen Siyonist komutan şaşırtmadı

“Gazze'de sivil hedefleri de vururuz” diyen Siyonist komutan şaşırtmadı

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, sivil yerleşim alanları dahi olsa Lübnan ve Gazze Şeridi'ndeki hedefleri vurabileceklerini söyledi.

27 Ocak 2021 Çarşamba 11:10A+A-

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN'ın haberine göre, Genelkurmay Başkanı Kochavi, Ulusal Güvenlik Çalışmaları Enstitüsünün her yıl düzenlediği uluslararası konferansta bir konuşma yaptı.

"EVLERDE ROKET DEPOLUYORLAR" İDDİASI

Lübnan Hizbullahı'nın elinde ve abluka altındaki Gazze'de çok sayıda roket deposu bulunduğunu ileri süren Kochavi, Lübnan'da "her beş evden birinde roket depolandığını" iddia etti.

"SİVİL EVLER DE ASKERİ HEDEFTİR"

İsrail'in uluslararası hukuku ihlal etmek niyetinde olmadığını savunan Kochavi, "Yalnız askeri hedeflere saldıracağız. Ancak bir evin yakınında roket tespit edilirse o ev askeri hedeftir" ifadelerini kullandı.

Kochavi, Hamas hareketi ile uzlaşı konusuna ilişkin ise, hareketin elindeki İsrailli esirler ve kayıplar meselesi çözüme kavuşmadan bu noktada bir ilerleme kaydedilemeyeceğini söyledi.

İSRAİLLİ BAKANIN AŞI AÇIKLAMASI DA TEPKİ ÇEKMİŞTİ

İsrail Sağlık Bakanı Yuli Edelstein'ın işgal altındaki Batı Şeria'daki Filistinlilere niçin aşı yapılmadığı sorusuna verdiği yanıt tepki çekmişti. Edelstein, "Eğer Filistinlilere bakmak İsrail sağlık bakanının sorumluluğu ise o zaman Filistin Sağlık Bakanı’nın sorumluluğu tam olarak nedir? Akdeniz'deki yunuslara bakmak mı?" Ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Karar, AA
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum