1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Bugün de 2 Mücahit Şehit Edildi
Gazzede Bugün de 2 Mücahit Şehit Edildi

Gazze'de Bugün de 2 Mücahit Şehit Edildi

Dünden beri Gazze’yi bombalayan Siyonist işgal ordusunun bugünkü saldırılarıyla şehit sayısı 5’e; yaralı sayısı 44’e çıktı.

08 Nisan 2011 Cuma 11:16A+A-

Direniş gruplarının ateşkes ilanına rağmen işgal güçleri bugün de saldırılarına devam ediyor. Dün 3 Filistinli şehit edilmişti, bu sabah 2 Filistinli daha şehit edildi.

Filistin direniş gruplarının dün gece (07 Nisan Perşembe) aldıkları ateşkes kararına rağmen bugün sabah erken saatlerde Gazze'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin doğusunu bombalayan işgal uçakları İzzeddin Kassam Tugaylarına mensup 2 mücahidi şehit etti iki kişiyi de yaraladı.

Kassam Tugayları ile Gazze'deki hastane kaynakları, işgal uçaklarının Gazze'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin doğusunda bulunan Huzaa beldesinin girişine füze atmaları sonucu bölgede bulunan Kassam Tugaylarına mensup Abdullah El-Kara ile Mutaz Ebu Cami'in şehit olduğunu, bölgede bulunan iki kişinin de yaralandığını duyurdu.

Siyonist işgal uçaklarının saldırısı sonucu yaralanan iki kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtilirken, sınırda mevzilenmiş olan işgal tanklarının Rafah'ın doğusunu bombalaması sonucu da üç kişinin yaralandığı bildirildi.

Siyonist işgal uçaklarının bugün sabah saatlerinde Gazze'nin değişik bölgelerine başka saldırılar da düzenlediğini belirten kaynaklar, bu saldırılarda can kaybı olmadığını belirtti.

İşgal ordusunun dün Gazze'ye yönelik yaptığı vahşi saldırılarda 3 kişi şehit olmuş, 39 kişi de yaralanmıştı. Bugünkü saldırılarla birlikte şehit sayısı 5'e, yaralı sayası da 44'e ulaştı.

Kassam Tugayları Siyonistleri Taşıyan Otobüse Yapılan Saldırıyı Üstlendi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları Siyonistleri taşıyan otobüse karşı yapılan ve biri ağır 3 kişinin yaralanmasına neden olan saldırının kendisine bağlı mücahitler tarafından yapıldığını belirterek, bu eylemin işgal ordusunun Gazze halkına ve direnişine karşı sürdürdüğü cinayetlere bir misilleme olduğunu belirtti.

Kassam Tugayları devamla, Siyonist işgal ordusunun yapacağı her saldırıya uygun bir dille karşılık vermeye devam edeceğini belirtti.

İşgal ordusunun dün Gazze'ye yönelik yaptığı saldırılarda beş kişi şehit olmuş kırka yakın kişi de yaralanmıştı.

Karadan ve havadan Gazze'de birçok noktayı bombalayan işgal ordusu çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu sivillerden onlarcasını yaraladı.

Saldırıların ardından başta Kassam Tugayları olmak üzere Kudüs Müfrezeleri, Ebu Ali Mustafa Tugayları ve diğer askeri kanatlar Siyonist hedeflere füzelerle havan topları attı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum