1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de bozuk konserveler zehirlenmeye sebep oluyor
Gazze'de bozuk konserveler zehirlenmeye sebep oluyor

Gazze'de bozuk konserveler zehirlenmeye sebep oluyor

Gazze Şeridi'nde yaşanan ciddi gıda kıtlığı nedeniyle son kullanma tarihi geçmiş konserve yiyecekleri yiyen Filistinliler arasında zehirlenme vakaları görüldü.

24 Haziran 2024 Pazartesi 15:30A+A-

Gazze'deki Filistin hükümetinden yapılan açıklamada, "Gazze halkı, son kullanma tarihi geçmiş konserve ürünleri yiyor ve bu da çok sayıda kişinin zehirlenmesine neden oluyor." denildi.

"-Gazze Şeridi'nde, kıtlık ve bulaşıcı hastalıklar özellikle çocukları daha fazla etkiliyor." ifadelerine yer verilen açıklamada, siyonist rejimin, sistematik bir şekilde açlık politikası uyguldağı ve Gazze'deki sivillerin tedavi görmesini engellediği vurgulandı.

Açıklamada, "İsrail işgal ordusu, Gazze Şeridi'ndeki su kuyularını yeniden açmaya çalışan belediye görevlilerini doğrudan hedef alıyor." denilerek, siyonist rejimin doğrudan sivil savunma ekiplerini hedef aldığını ve onları kasten hizmet dışı bıraktığı kaydedildi.

HER GEÇEN GÜN KÖTÜLEŞİYOR!

Siyonist rejimin aylardır devam eden yıkıcı saldırıları, ablukanın sıkılaştırılması ve kısıtlı olan gıda ürünlerinin girişinin engellenmesi nedeniyle Gazze Şeridi'nin kuzeyi ve Gazze kentinde artan açlık krizi Filistinlilerin hayatını tehdit ediyor.

Gazze ve kuzey bölgelerinde gıda ürünlerindeki kıtlık ve temel hizmetlerdeki yoksunluğun yanı sıra evlerin, altyapının yok edilmesi, insani durumu her geçen gün daha da kötüleştiriyor.

HABERE YORUM KAT