1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze Yardım Konvoyu, Lazkiye Limanında Bekliyor
Gazze Yardım Konvoyu, Lazkiye Limanında Bekliyor

Gazze Yardım Konvoyu, Lazkiye Limanında Bekliyor

Gazze'ye insani yardım malzemesi taşıyan gemi ve konvoyda yer alan gönüllüler, Suriye'nin Lazkiye limanında Mısırlı yetkililerin izin sürecini tamamlamasını bekliyor.

08 Ekim 2010 Cuma 00:00A+A-

 Edinilen bilgiye göre, yardım konvoyu organizasyon komitesi yetkilileri ile Mısırlı yetkililer arasındaki geçiş izni müzakereleri devam ediyor.

Mısır tarafının, konvoyun ve yardım malzemelerinin yer alacağı geminin El Ariş limanına girişine izin vereceği belirtiliyor. Mısırlı yetkililerin, geçtiğimiz yıl Gazze'ye yardım taşıyan ancak Mısır'ın El Ariş limanında Mısır polisi ile gerginlik yaşayan konvoy nedeniyle sınırdışı ettiği Filistin'e Özgürlük (Viva Palestine) hareketi temsilcisi eski İngiliz parlamenter George Galloway konusunda tutumunu değiştirmediği ve Galloway'e çok büyük ihtimalle Mısır'a geçiş izni vermeyeceği kaydediliyor. Galloway, daha önce yaptığı açıklamada, "Benimle ilgili sorunun da çözülebileceğine inanıyorum. Biz, Mısırla veya Mısır hükümeti ile kavga etmeye gitmiyoruz. İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ablukayı kırmaya ve uluslararası dikkati İsrail üzerine çekmeye gidiyoruz" diye konuşmuştu.

HABERE YORUM KAT