1. HABERLER

  2. ETKİNLİK-EYLEM

  3. "Gazze halkı Hz. İbrahim ve Hz. İsmail'in teslimiyetini gösteriyor"
"Gazze halkı Hz. İbrahim ve Hz. İsmail'in teslimiyetini gösteriyor"

"Gazze halkı Hz. İbrahim ve Hz. İsmail'in teslimiyetini gösteriyor"

Gazze Dayanışma Platformu'nun çağrısıyla Fatih camii avlusunda bir araya gelen Müslümanlar, Gazze ile dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

18 Haziran 2024 Salı 20:01A+A-

Eylemde grup adına sunuş konuşması yapan Murat Ayar sözlerine: "Filistin'den Suriye'ye, Doğu Türkistan'dan Arakan'a kadar, dünyanın tüm beldelerinde direnen ve kelime-i tevhid'e şahitlik eden Müslümanların Kurban Bayramı mübarek olsun." diyerek başladı.

fatihcamii-bayramlasma-20240618-11.jpg

"Bedenimiz burada olsa da kalplerimiz Gazze için atıyor." diyen Ayar sözlerine şöyle devam etti:

"Gazze'nin direnen Müslümanlarıyla gurur duyuyoruz. Onlardan düşen her şehit tekrardan filizlenerek mücadeleye devam edecek. Gazze'nin direnişi bugün bütün dünyayı diriltmeye devam ediyor. Bugün bayramda onları unutmamak ve şehitlerimizi anmak için bir aradayız."

fatihcamii-bayramlasma-20240618-12.jpg

Sonrasında söz alan Necmettin Irmak,  konuşmasına teşrik tekbirleri ile başladı.

Irmak:" Bugün Gazze'de kardeşlerimiz, İsmail Aleyhisselam'ın teslimiyetinin aynısını sunmaktalar. Anne babalar İbrahim aleyhisselam gibi evlatlarını Allah'a adayarak teslimiyet ve tevekkülle direnişe devam ediyorlar." dedi.

Irmak konuşmasını şöyle sürdürdü: " Bugün  Gazze halkının Allah'a gösterdiği teslimiyet karşısında siyonistlerin rezil olduğu gibi biz de Alemlerin Rabbine tam bir teslimiyet içerisinde olursak yeryüzünün bütün müstekbirlerini mağlup edeceğiz inşallah.

Bizler de verebileceğimiz en kıymetli şeyleri Allah için verirsek fitnenin ve zulmün ortadan kalktığına, adaletin ve İslamın tüm dünyaya hakim olduğuna şahit olacağız."

"Kim "la ilahe illallah"ı şiar ederse Allah onu imtihandan geçirir."  diyen Irmak, şu sözlerle konuşmasını sona erdirdi:" Allah en samimi olanları en büyük imtihandan geçirir. Davaya sahip çıkanlar imtihana da talip olacaklar. Allah Gazze'li kardeşlerimizin imtihanlarıyla beraber sabır ve istikametlerini de pekiştirmektedir. Ve inşallah Allah'ın zaferi mutlak ve yakındır."

fatihcamii-bayramlasma-20240618-05.jpg

Ardından konuşan Hamas Türkiye Ofisi Sorumlusu Musa Akkari:

"Hacıların  şeytan taşladığı bugünlerde Hamas mücahitleri işgalcilere füzelerle saldırıyor. Hamas, 257 gündür sadece işgalci İsrail'i değil Amerika'yı,  İtalya'yı,  Kanada'yı ve tüm işbirlikçileri taşlıyor, hepsiyle birden mücadele ediyor." dedi.

9 aydır tek bir Kassam mücahidinin bile teslim bayrağını çekmediğini vurgulayan Akkari: "Bugün mücahitler 'buyur Allah'ım emrindeyiz, buyur' diyerek Allah'a yakarıyor, sahip olduğumuz her şey sana fedadır diyor."

Önümüzde zafer ve şehadetten başka seçenek yok diyen Akkari: "ABD ve İsrail Gazze'yi kadın ve çocuk mezarlığına çevirdi. Yiyecek ekmeğin bulunamadığı Gazze'de anneler hayvan yemlerinden ekmek yapmak zorunda kaldılar.

Ama annelerin hayvan yemlerinden yaptığı ekmekler bizim yediklerimizden çok daha lezzetli, çünkü o ekmeklerin mayasında izzet, şeref ve direniş var." dedi.

Bayramın siyonistler için çok zor geçtiğini vurgulayan Akkari:" İşgalciler her gün mücahitlerin pususuna düşüp yakıcı saldırılarına uğruyor. Gazze bugün bayramını yeraltı tünellerinde kutluyor, direnişini oradan sürdürüyor ama inşallah bu tünellerden işgalci İsrail'in yok olduğu deprem meydana gelecek. 'Bunun ne zaman olacağını soracaklar, de ki: çok yakındadır.' diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Eylem Fatih Camii avlusundaki bayramlaşma ile sona erdi

fatihcamii-bayramlasma-20240618-01.jpg

fatihcamii-bayramlasma-20240618-02.jpg

fatihcamii-bayramlasma-20240618-03.jpg

fatihcamii-bayramlasma-20240618-04.jpg

fatihcamii-bayramlasma-20240618-06.jpg

fatihcamii-bayramlasma-20240618-07.jpg

fatihcamii-bayramlasma-20240618-08.jpg

fatihcamii-bayramlasma-20240618-09.jpg

 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum