1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gaziantep'te Ada Bölgesi Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Gaziantep'te Ada Bölgesi Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Gaziantep'te Ada Bölgesi Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Gaziantep'te, Köprübatı Hudut Karakolu Fırat Nehri üzerindeki Ada Bölgesinin, 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.

11 Aralık 2015 Cuma 16:42A+A-

Gaziantep'te, Köprübatı Hudut Karakolu Fırat Nehri üzerindeki Ada Bölgesinin, 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde Suriye sınırında güvenlik durumunun desteklenmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, olası tehdit ve tehlikelerin bertaraf edilmesi amacıyla, bir bölgenin 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.

Açıklamada, şu bilgiler verildi

"Köprübatı Hudut Karakolu Fırat Nehri üzerindeki Ada Bölgesinde, 11 Aralık 2015 günü saat 13.00'te başlayıp 25 Aralık 2015 günü saat 13.00'de bitecek şekilde 15 gün süreyle Valiliğimizce özel güvenlik bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir. Buna göre 11 Aralık 2015-25 Aralık 2015 tarihlerinde özel güvenlik bölgesi ilan edilen yerlerde her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacaktır." 

AA

HABERE YORUM KAT