1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gazi Mahallesi'ne Helikopterli Operasyon
Gazi Mahallesine Helikopterli Operasyon

Gazi Mahallesi'ne Helikopterli Operasyon

Terörle Mücadele ekipleri, helikopterler eşliğinde Sultangazi'de büyük bir operasyon başlattı; çok sayıda kişinin gözaltına alındığı operasyona karşı DHKP-C'liler eylem yapıyor.

09 Nisan 2011 Cumartesi 14:21A+A-

İstanbul Gazi Mahallesi'nde bulunan Özgürlükler Derneği'ne yönelik bu sabah helikopter destekli büyük bir operasyon düzenlendi. Sabaha karşı 03.30'da Gazi Özgürlükler Derneği'ne baskın düzenleyen polis eş zamanlı olarak Sultangazi'de bazı mekanlarda da aramalar yaptı.

Dernek yakınlarında operasyonu protesto eden kalabalık bir grup toplandı. Polis şu ana kadar 10'dan fazla kişiyi gözaltına aldı. Çevik kuvvet polisi ve özel hareket timleri ellerinde makineli silahlarla, helikopter eşliğinde birçok kişiyi gözaltına aldı.

TEM polisi, yaklaşık 5 saat süren aramaların ardından bir kamyon dolusu doküman aldı. Operasyonun bitmesine yakın bölgeye gelen eylemci bir grup polisle çatıştı. Derneğin bulunduğu Fevzi Çakmak Caddesi'ni çöp konteynerleri ve pazar tahtaları ile kapatan grubun taşlı saldırısına polis biber gazı ile karşılık verdi. Dernekten alınan dokümanların yüklendiği kamyonun ayrılması sırasında polis geniş güvenlik önlemi aldı.

GÖZALTILAR VAR

Gazi Özgürlükler Derneği'nde arama halen devam ediyor. Baskında Koçgiri Platformu yöneticilerinden Musa Keskin, evleri basılan Mehmet Kocatepe, Hüseyin Ördek, Mustafa Keskin, Yusuf Doğan evlerinden; Özden Yılmaz ve Metin Sel dernekten gözaltına alınanlar arasında.

Şu ana kadar gözaltına alındıkları belirtilen isimler şöyle: Musa Keskin,Yusuf Doğan, Yoldaş Aydoğan, Emre Timuçin, Bayram Gülaç, Erkan Şahin, İbrahim Akın, Hüseyin Ördek, Mehmet Yücetepe, Ulaş Alkan, Ali Asker Durgun, Ali Ekber Durgun, Songül Coşkun, Ali Kartal, Özden Yılmaz...

HABERE YORUM KAT