1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Galloway: Gazze'ye Yeni Kafileler Gidecek!
Galloway: Gazzeye Yeni Kafileler Gidecek!

Galloway: Gazze'ye Yeni Kafileler Gidecek!

Arapların kuşatmaya karşı tavırlarının üzücü olduğunu belirten Galloway, “Kuşatmayı kırmak için karadan, denizden ve havadan yeni kafileler yola çıkacak.” dedi.

07 Aralık 2010 Salı 13:09A+A-

İngiliz aktivist ve eski milletvekili George Galloway, beş yıldır süren Gazze kuşatmasını kırmak için önümüzdeki yıl yeni kafilelerin yola çıkacağını söyledi.

Galloway, dün akşam Cezayir'de eş-Şa'b gazetesinin merkezinde yaptığı basın toplantısında şunları söyledi: "Hazırlanacak yeni insani yardım konvoyları bu kez denizden, karadan ve havadan olacak. İşgal altındaki bu toprak parçasına inebilecek bir uçak da şu anda hazır."

Bütün Arapların dayanışma girişimlerini desteklemelerini isteyen Galloway, Kanada'da 12 etkinlik düzenlediklerini ve Filistin davasını gündeme getirmek için yakında Amerika'ya da gideceğini söyledi.

İngiliz vatandaşı ve eski milletvekili olan George Galloway, Avrupa'da Filistin halkı ve özellikle de kuşatma altında bulunan Gazze ile yapılan dayanışma girişimleriyle, buradaki mazlum halkın yardımına koşmak için düzenlenen etkinliklere destek vermektedir. Birkaç kez Gazze'ye de giden Galloway en son Mısır'ın istenmeyen adam ilan etmesi üzerine artık Gazze'ye giremiyor. (FİEM)

HABERE YORUM KAT