1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. FKÖ Üyesinden Abbas Yönetimine Ağır Eleştiri
FKÖ Üyesinden Abbas Yönetimine Ağır Eleştiri

FKÖ Üyesinden Abbas Yönetimine Ağır Eleştiri

Abbas'ı tek başına karar almakla suçlayan Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu üyesi Teysir Halid’den ağır eleştiriler…

07 Ocak 2015 Çarşamba 17:25A+A-

Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu üyesi Teysir Halid, siyasi kararlarda FKÖ'ye bağlı diğer grupları görmezden gelen ve tek başına karar alan Filistin Yönetimi'ni ve Mahmud Abbas'ı ağır bir dille eleştirdi.

Teysir Halid, bugün (7 Ocak Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne başvuruyla ilgili FKÖ'ye bağlı tüm grupların yaptığı çağrılara kulak tıkayarak tek başına karar verenlerin Filistin'in çıkarlarını tehlikeye attıklarını ifade etti.

Filistin Yönetimi'nin FKÖ Yürütme Kurulunu keyfi olarak kullanma biçimine de değinen Halid, FKÖ Yürütme Kurulu'nun görüş birliği olduğu imajı vermek için kullanılan bir "dekor" olmadığını belirtti.

Filistin Yönetimi'ndeki etkili kişilerin tek başlarına karar almalarının Filistin halkına hizmet etmediğini ve olumlu sonuçları olmayacağını kaydeden Halid, BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan karar tasarısının gerçekte Filistinlilerin tasarısı olmadığını ve Filistinli çevrelerde tasarıya yönelik geniş çapta itirazlar olduğunu söyledi.

 

HABERE YORUM KAT