1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinlilerin Arasına Gizlenen İşgalcilerden Müdahale
Filistinlilerin Arasına Gizlenen İşgalcilerden Müdahale

Filistinlilerin Arasına Gizlenen İşgalcilerden Müdahale

ABD'nin Kudüs kararından bu yana Siyonist İsrail güçlerince 260 Filistinli gözaltına alındı. Bazı Filistinlilere, göstericilerin arasına gizlenen ve 'Mustaribin' olarak bilinen sivil giyimli İsrail polisince müdahale edildi.

13 Aralık 2017 Çarşamba 20:04A+A-

Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki Beit El kontrol noktası yakınında toplanan bir grup, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını protesto etti. Çıkan gösteride grup arasına karışan sivil giyimli İşgalci İsrail gizli polisleri, bazı Filistinlileri gözaltına aldı.

Filistinli Esirler Cemiyeti'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki gösteriler sırasında ve yaptığı baskınlarda toplam 260 civarında Filistinliyi gözaltına aldı.

Açıklamada, İsrail güçlerinin bu sabah işgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs’te yaptığı operasyonlarda aralarında 8 çocuğun da bulunduğu 60 Filistinliyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Öte yandan işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kenti yakınlarında İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmalarda 5 Filistinli gencin gözaltına alındığı bildirildi.

Görgü şahitlerine göre, “Mustaribin” olarak bilinen sivil giyimli operasyon birimine bağlı İsrail güçleri tarafından gözaltına alınan 5 Filistinli gencin Ramallah yakınlarındaki Beyt-İl Yahudi yerleşim birimindeki askeri kontrol noktasına götürüldükleri belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını ilan ettiği 6 Aralık Çarşamba gününden bu yana başta Kudüs olmak üzere işgal altındaki Batı Şeria ile Gazze sınırında protesto gösterileri başlamış, çıkan olaylarda yüzlerce Filistinli İsrail güçlerinin müdahaleleri sonucu yaralanmıştı.

fisrail_1.jpg

fisrail_2.jpg

fisrail_3.jpg

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum