1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Kadınlardan Müslümanlara Çağrı
Filistinli Kadınlardan Müslümanlara Çağrı

Filistinli Kadınlardan Müslümanlara Çağrı

Filistin Hükümeti Kadın Bakanlığı, bir İsrail askerinin Filistinli kadın esire karşı küstah eylemini kınadı ve tüm Müslümanları acilen harekete geçmeye çağırdı.

06 Ekim 2010 Çarşamba 16:49A+A-

Dünya Müslümanlarını acilen harekete geçmeye çağıran İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti Kadın Bakanlığı'nın resmi açıklaması:

Basınının yer verdiği yeni bir skandalda, bir İsrail askerinin elleri kelepçeli ve gözleri bağlanmış bir Filistinli bayan esirin karşısına geçerek doğu müziği eşliğinde dans ettiği video görüntüleri yer alıyor.

Kadından Sorumlu Bakanlık olarak, özelde bu Filistinli esir bayana ve genelde de tüm Filistinli esirlere karşı işlenen bu adi fiillerin her vicdan sahibi tarafından, bu düşmana karşı gerçek bir tavır alınmasını gerekli kılan bir davranış olarak algılanacağını düşünüyoruz. İsrail askerlerinin erkek ve bayan esirlerimize karşı işlediği bu sistematik suçlar esirlerimiz için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Necis ellerdeki esirlerimizin hiçbir güvenliği yoktur ve bunun birçok kanıtı mevcuttur. Bu, yaşanan ilk olay değildir. Daha önce buna benzer birçok olay cereyan etmiştir.

İnsanlığa düşman bir güruh tarafından müslümanın namusuna dokunulduğu böyle bir durumda kınama ve lanetlemeyle yetinmek mümkün değildir. Müslüman camia, acilen namusunu korumaya yönelik ciddi İslami bir tavır sergilemelidir. Yoksa Allahu Teâlâ böyle bir suça sessiz kalanları cezalandıracaktır ve tarih derin bir uykuda uyuyan İslam ümmetinin sessizliğini kaydedecektir.

İsrail'in bu suçlamalara kalkışmasının devamı da gelecek ve zafer İsrail'in ölüm zindanlarında işkencenin her türlüsünü tadan esirlerimizin olacaktır. Ancak ne yazık ki biz dünyayı şereflerini kurtarmak için tavır almaya çağırırken hayrete düşüyoruz.

Ne yazık ki Batı Şeria'daki Filistin yönetimine bağlı güvenlik güçleri Mervat Sabri Hanımefendi hakkında zalim bir karar çıkartarak İsrail İşgal Rejimi'ne karşı gelip direnişçileri barındırmak suçuyla kendisini bir yıl hapse mahkûm etti.

Biz burada şunları belirtiyoruz:

1. Tüm Arap ve İslam dünyasına çağrıda bulunarak Filistinli bayan esirlerin kurtarılması için çaba sarf etmelerini ve Müslüman Filistin'in şerefini korumak adına yürüyüş ve gösteriler düzenlemelerini talep ediyoruz.

2. Birleşmiş Milletlere çağrıda bulunuyoruz. Bu video kaydı ve işgal askerlerinin icat ettiği daha nice suçlar hakkında derhal soruşturma başlatılmasını talep ediyoruz.

3. Uluslararası Kızıl Haç'tan asli görevini yerine getirmesini, hapishanelerdeki esirlere karşı İsrail'in gerçekleştirdiği bu skandalları ortaya çıkarma konusunda Birleşmiş Milletler'e yardımcı olmasını talep ediyoruz.

4. Kadın hakları kuruluşlarının, İsrail hapishanelerinde Filistinli bayan esirlerin maruz kaldığı bu muamelelere yönelik gerçekçi bir tavır almalarını, esirlerimizin acılarını bir nebze de olsa hafifletecek toplantı ve konferanslar düzenlemelerini istiyoruz.

5. Filistinli tüm direniş gruplarından talebimiz, bu suça kuvvetle nazar etmeleri ve İsrail zindanlarından esirlerimizin çıkarılmasının sıkı çalışma ve mücadele olmadan başarılamayacağını göz ardı etmemeleridir.

6. Filistin Yönetimi'nin aklını başına almasını, Filistinli kadınlardan elini çekmesini ve mücahide kardeşimiz Mirvat Sabri'yi serbest bırakmasını talep ediyoruz ve diyoruz ki: "İşte İsrail sizi sırtından atıp yere çaldı. Halkınızın kucağından başka sığınacak yeriniz yok!"

7. İsrail hapishanelerinden gelen bu suç haberleri, olan bitenlerin yanında buzdağının görünen kısmıdır. Olup bitenlerin çoğundan haberdar bile değiliz.

(Tercüme: Münire Ilgaz / İsrahaber)

HABERE YORUM KAT

3 Yorum