1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Çocuklar İçin Canlı Kalkan Oldu
Filistinli Çocuklar İçin Canlı Kalkan Oldu

Filistinli Çocuklar İçin Canlı Kalkan Oldu

Filistinli genç kız, halkına ateş açmaya çalışan Siyonist İsrail askerlerini canını hiçe sayarak böyle durdurdu. (VİDEO)

21 Aralık 2010 Salı 15:19A+A-

Filistinli genç kız işgalci İsrail askerlerinin önüne bir cesaret abidesi gibi dikildi. Adı bilinmiyor. Kaç yaşında olduğu da. Sadece İsrail'e ve dünyaya meydan okuyan o görüntüsü var. Eliyle, diliyle, bazen tüm bedeniyle İsrail askerinin önünde adeta bir abide gibi duruyor.

Genç kız Filistinli çocukları ve gençleri korumak için kendisini İsrail askerlerinin önüne atıyor ve adeta hem ölüme hem de eli silahlı askerlere meydan okuyor.

 

 

Kore televizyonu tarafından çekilen görüntüler Filistinli genç kızın cesaretini gözler önüne seriyor. Gösteri yapan çocukları korumak için İsrailli askerlerin otomatik silahların namlusunu eliyle tutup karşı koyuyor.

Genç kız çocuklara müdahale edecek askerlerin önünde canlı kalkan oluyor. Göstericileri nişan alan askerlerin önüne atlayan genç kız, çocukların hayatı için kendi hayatını hiçe sayıyor.

Sonunda askerleri göstericilere yaklaştırmadı ve duruşuyla cesaret timsali olarak tarihe geçti. Dünya, halkı için kendini canlı kalkan yapan, bir tek Filistinli gencin kanı dökülmesin diye İsrail askerinin uzattığı namluyu eliyle tutan bu genç kızı konuşuyor.

Görüntüler önceki gün Kore televizyonunda ekranlara taşındı. Bir anda tüm internet sitelerine düşen görüntü, kısa sürede rekor sayıda izlendi. (İnternethaber)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum