1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli 2 Çocuk Daha Şehit Edildi
Filistinli 2 Çocuk Daha Şehit Edildi

Filistinli 2 Çocuk Daha Şehit Edildi

Siyonist işgal güçleri 17 yaşındaki iki Filistinli çocuğu ailelerinin geçimine katkı için taş toplarken vurdu. 19 Mart gecesi gerçekleşen saldırıda iki çocuk da şehit oldu.

21 Mart 2011 Pazartesi 12:54A+A-

Siyonist işgal güçlerinin 19 Mart gecesi Gazze'nin sınır bölgesini bombalaması sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki iki gencin adlarının İmad Muhammed Feracallah ile Kasım Salih Ebu Utayvi olduğu tespit edildi.

Gazze'deki İlk Yardım ve Acil Durumlar İdaresi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, şehit olan iki çocuğun sınır bölgesinde taş toplayan işçilerden olduğunu söyledi.

İşgal ordusu yaptığı açıklamada, dün gece Gazze sınırını ayıran duvara yaklaşan iki kişinin öldürüldüğünü duyurmuştu. Ebu Silmiyye yaptığı açıklamada bugün cesetlerine ulaşılan çocukların dün işgal güçleri tarafından vurulan kişiler olduğunu söyledi.

Gazze'nin mazlum ve mahsur halkı bir lokma ekmek için ölümüne sınır bölgelerinde çalışmak zorunda kalıyor. Şimdiye kadar onlarca işçi taş toplarken hayatını kaybetmesine veya yaralanmasına rağmen, çaresizlik içindeki Gazze halkı yine de bu bölgelere gidip ailesinin geçimini temin yolu arıyor.

HABERE YORUM KAT